Młoda Ekstraklasa: Jagiellonia pokonała Lechię Gdańsk 2:0

piłka nożna / Białystok 2013-05-15 17:39:09

Zespół Młodej Jagiellonii w zaległym spotkaniu 22. kolejki rozgrywek pokonał przed własną publicznością Młodą Lechię Gdańsk 2:0 (1:0). Na listę strzelców wpisali się Lubos Hanzel i Piotr Obyrtacz.

Podopieczni Samuela Tomara prowadzenie objęli już w pierwszej minucie gry po strzale Lubosa Hanzela, natomiast drugie trafienie na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry dołożył Piotr Obyrtacz.

Młoda Lechia kończyła mecz w dziesiątkę, ponieważ w 81. minucie za faul z boiska wyleciał Robert Zbrzyzny. Co ciekawe, obrońca gości pojawił się na murawie zaledwie dwanaście minut wcześniej.

Młoda Jagiellonia w najbliższym meczu, który zostanie rozegrany w środę 22 maja podejmie w Juchnowcu drużynę Młodej Korony. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 12:00.

Jagiellonia Białystok (ME) - Lechia Gdańsk (ME) 2:0 (1:0)
Lubos Hanzel 1', Piotr Obyrtacz 89'.

Jagiellonia (ME): Karpieszuk - Zawadzki, Ukah, Pawlik, Haznel - Kosiński, Waszkiewicz - Norambuena, Kossyk (75' Hajto), Mackiewicz (86' Obyrtacz) - Fidziukiewicz.

Lechia (ME): Sobczak - Bielawski, Iwanowski, Dawidowicz, Jaroszek (20' Garbacik), Zyska, Żmijewski, Łazaj (69' Zbrzyzny), Ripoli (46' Kaszuba), Kamiński, Kugiel.

Żółte kartki: Pawlik (Jagiellonia) - Żmijewski (Lechia).

Czerwona kartka: Robert Zbrzyzny (81', za faul, Lechia).