Ekstraklasa: Jagiellonia zdemolowana w Kielcach

piłka nożna / Kielce 2013-05-19 20:18:08

Fatalnie w Kielcach spisała się Jagiellonia Białystok, która w 27. kolejce T-Mobile Ekstraklasy uległa gospodarzom 0:5 (0:3) i zapisała na swoim koncie czwartą porażkę z rzędu.

Korona Kielce prowadzenie objęła już w 3. minucie, gdy świetnym uderzeniem z dystansu popisał się Paweł Golański i umieścił futbolówkę w bramce strzeżonej przez Jakuba Słowika. Odpowiedzieć trafieniem próbowali podopieczni Tomasza Hajty, jednak po kilkunastu minutach strzał Tomasza Kupisza wylądował na poprzeczce bramki rywali.

Przełomowa dla losów spotkania była akcja z 33. minuty. Kamil Kuzera dobrym podaniem obsłużył Macieja Korzyma, na którego z całym impetem wpadł interweniujący Jakub Słowik. Napastnik Korony upadł na boisko tak nieszczęśliwie, że złamał kość strzałkową, a jednocześnie uszkodził więzadła w stawie skokowym. Golkiper Jagiellonii został ukarany czerwoną kartką, natomiast na boisku Tomasza Kowalskiego zastąpił Łukasz Skowron. Rzut karny na bramkę zamienił Paweł Golański, który uderzeniem w środek bramki pokonał nierozgrzanego Skowrona. Pięć minut później "złocisto-krwiści" prowadzili już 3:0, a na listę strzelców wpisał się Artur Lenartowski, który najlepiej odnalazł się w podbramkowym zamieszaniu.

W 54. minucie demolkę białostockiej Jagiellonii wznowił Michał Janota, który zaskoczył Łukasza Skowrona strzałem spoza obrębu pola karnego. Zespół prowadzony przez Leszka Ojrzyńskiego wyraźnie nie chciał spocząć na laurach i zadowolić się czterobramkowym prowadzeniem. W 61. minucie piłka uderzona przez Michała Janotę trafiła w słupek, jednak skuteczną dobitką wykazał się były zawodnik Jagiellonii Białystok, Pavol Stano, który nie miał kłopotów z umieszczeniem futbolówki w siatce.

Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 5:0 (3:0)
Paweł Golański 3', 35' (k), Artur Lenartowski 38', Michał Janota 54', Pavol Staňo 61'.

Korona: 1. Zbigniew Małkowski - 44. Paweł Golański (74, 99. Mateusz Stąporski), 17. Pavol Staňo, 4. Piotr Malarczyk, 7. Tomasz Lisowski - 10. Michał Janota, 8. Vlastimir Jovanović, 16. Artur Lenartowski, 29. Paweł Sobolewski, 3. Kamil Kuzera (60, 58. Karol Angielski) - 20. Maciej Korzym (34, 15. Łukasz Sierpina).

Jagiellonia: 1. Jakub Słowik - 22. Rafał Grzyb, 24. Tomasz Porębski, 4. Michał Pazdan, 2. Filip Modelski - 92. Tomasz Kowalski (34, 30. Łukasz Skowron), 5. Tomasz Bandrowski, 20. Maciej Gajos (78, 3. Jonatan Straus), 99. Dani Quintana (57, 6. Dawid Plizga), 8. Tomasz Kupisz - 7. Euzebiusz Smolarek.

Żółte kartki: Golański (Korona) - Bandrowski, Porębski (Jagiellonia)

Czerwona kartka: Jakub Słowik (31', Jagiellonia, za faul).

Sędzia: Paweł Gil (Lublin).

Wypowiedzi pomeczowe:

Tomasz Hajto (trener Jagiellonii): - Mecz ułożył się dla nas fatalnie. Już po raz kolejny tracimy bramkę na początku, do tego znowu nie skończyliśmy meczu w jedenastu. Nie wygląda to za wesoło. Trzeba tę porażkę zanalizować i porozmawiać z zawodnikami. Mimo że graliśmy w osłabieniu, to przegraliśmy za wysoko. Korona gdzie nie kopnęła, to wszystko wchodziło do bramki. Kluczowa w tym spotkaniu była sytuacja Tomasza Kupisza, kiedy trafił w poprzeczkę. Przykro nam po tym meczu. Chłopaki są naprawdę załamani. W następnym spotkaniu musimy dać z siebie wszystko.

Leszek Ojrzyński (trener Korony): - Brawa należą się dla całej drużyny. Taki mieliśmy plan, żeby szybko zdobyć gola. Wiemy jaka była aura i zespołowi, który przegrywał trudniej było gonić wynik. Pomogła nam bramka zdobyta na początku i ta sytuacja, w której Jaga straciła bramkarza. Do przerwy prowadziliśmy 3:0, ale musieliśmy być dalej skoncentrowani. Mówiliśmy sobie, że był taki mecz, w którym Jagiellonia też po pierwszej połowie przegrywała 0:3, ale zdołała wyrównać do 3:3. Wprawdzie wtedy grali w jedenastu, ale i tak musieliśmy uważać. Udała nam się ta sztuka i zagraliśmy na zero z tyłu. Przed nami jeszcze trzy kolejki i chcemy także zagrać skutecznie. Jedyny duży minus tego spotkania to kontuzja Macieja Korzyma. Wiemy jak ważny to dla nas zawodnik, a zanosi się na jego długą przerwę w grze.