Młoda Ekstraklasa: Jagiellonia zremisowała z Koroną Kielce

piłka nożna / Białystok 2013-05-22 16:30:44

Młoda Jagiellonia w 27. kolejce rozgrywek zremisowała przed własną publicznością z Młodą Koroną 2:2 (0:1). Białostoczanie dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, jednak do wyrównania konsekwentnie doprowadzali goście.

W 14. minucie indywidualną akcją popisał się Koreańczyk Min Kyun Kim, który ograł dwóch rywali, wszedł z piłką w pole karne i z jego obrębu oddał mocny strzał na bramkę. Futbolówkę odbił przed siebie golkiper gości, a Kim dopadł do niej i dopełnił formalności umieszczając ją w siatce.

W 63. minucie Bartłomieja Drągowskiego uderzeniem z ostrego kąta zaskoczył Michał Przybyła, który doprowadził do wyrównania. Zaledwie trzech minut potrzebowali żółto-czerwoni, aby ponownie wyjść na prowadzenie, gdy na listę strzelców wpisał się Michał Fidziukiewicz.

W 74. minucie błąd popełnił Bartłomiej Drągowski, który nie złapał piłki uderzonej sprzed pola karnego, a odbitą futbolówkę do siatki skierował Michał Przybyła ustalając rezultat na 2:2.

Jagiellonia Białystok (ME) - Korona Kielce (ME) 2:2 (0:1)
Min Kyun Kim 14', Michał Fidziukiewicz 66' - Michał Przybyła 63', 74'.

Jagiellonia (ME): Drągowski - Hajto (46' Pawlik), Ukah, Waszkiewicz, Hanzel (46' Norambuena) - Zawadzki (75' Kossyk), Dźwigała (46' Bandrowski), Kosiński, Buzun (46' Gajko), Kim (46' Mackiewicz) - Fidziukiewicz.

Korona (ME): Derbisz - Piwowar (46' Zawadzki), Wrześniewski, Wróblewski, Kal - Papka (80' Seweryn), Szmalec (57' Paprocki), Bednarski (68' Jeziorski), Marković (46' Marković), Kotarzewski (46' Mularczyk), Przybyła.

Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock).

źródło: inf. własne / Jagiellonia Białystok