III liga: Pierwsza wiosenna porażka Olimpii w III lidze

piłka nożna / Działdowo 2013-05-26 14:30:36

W sobotnim meczu w ramach 26. kolejki III ligi Olimpia Zambrów uległa na wyjeździe Startowi Działdowo 0:2 (0:0). "Biało-niebiescy" stracili dwie bramki w końcówce spotkania.

Pierwsza połowa to wyrównany pojedynek, w którym trudno byłoby wskazać przeważającą stronę. Start Działdowo mógł objąć prowadzenie po akcji Wojciecha Figurskiego, jednak w sytuacji sam na sam górą był Piotr Czapliński. Po upływie kilkunastu minut podobne starcie z bramkarzem gospodarzy przegrał Michał Poduch.

Drugie 45 minut było zdecydowanie bardziej emocjonujące. Dwie bardzo dobre okazje zmarnował Przemysław Jastrzębski, a następnie swojej sytuacji nie wykorzystał Tomasz Jakuszewski. W 74. minucie piłkę pod własnym polem karnym stracił Rafał Szczepanik, a zagrywaną wzdłuż bramki futbolówkę do siatki wepchnął Jakub Sierzputowski. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry z dystansu huknął Tomasz Kolibowski i trafił w spojenie, a odbitą piłkę w bramce strzeżonej przez Piotra Czaplińskiego umieścił Wojciech Figurski.

- Druga połowa to w naszym wykonaniu chyba najlepsze 45 minut biorąc pod uwagę jakość gry. Zmusiliśmy rywala do defensywy, a następnie popełniliśmy błąd, który zaowocował straconą bramką. Później nacięliśmy się na kontrę na 2:0 - powiedział portalowi Podlaskisport.pl trener zambrowskiej Olimpii Krzysztof Zalewski.

Start Działdowo - Olimpia Zambrów 2:0 (0:0)
Jakub Sierzputowski 74', Wojciech Figurski 90'.

Start: Leśniewski - Chrzanowski, Osika, Dąbkowski, Wyżlic, Wiśniewski (71' Wieczorek), Kolibowski, Głowacki, Sierzputowski (84' A. Szymula), Ogrodowczyk (89' Kłosowski), Figurski.

Olimpia: Czapliński - Zalewski, Piłatowski, Gogol, Szczepanik - Hryszko, Grzybowski, Kuczałek, Jakuszewski - Zapolnik, Poduch (57' Jastrzębski).

Żółte kartki: Osika, Ogrodowczyk (Start) - Zalewski, Hryszko, Jakuszewski (Olimpia).

Sędzia: Konrad Kiełczewski (Białystok).