IV liga: Sensacja w Supraślu!

piłka nożna / Supraśl 2008-04-27 17:55:41

Do sensacyjnego rozstrzygnięcia doszło dziś w pojedynku lidera rozgrywek, Supraślanki Supraśl z bardzo słabo spisującym się w tym sezonie Promieniem Mońki. Murowany faworyt tego spotkania przegrał 2:4 i stracił miano niepokonanego wiosną zespołu.

Początek spotkania nie zapowiadał takiego końcowego rozstrzygnięcia. Gospodarze objęli prowadzenie już w 4. minucie, gdy to piłkę do bramki przeciwnika skierował Adam Waluk. W 20 minucie lider prowadził już 2:0. Kolejną bramkę zdobył skuteczny na wiosną Nikołajuk. Goście z Moniek po stracie dwóch goli przebudzili się i ruszyli do odrabiania strat. W 33. minucie swój koncert gry rozpoczął Grzegorz Kiszło. Precyzyjnym strzałem zdobył kontaktowego gola. Była to pierwsza stracona bramka przez Supraślankę w rundzie wiosennej. Tuż przed przerwą gracze z Supraśla sfaulowali w polu karnym przeciwnika i sędzia pokazał na 11 metr boiska. Rzut karny wykorzystał Kiszło i do przerwy mieliśmy remis 2:2.

W szatni więcej ciepłych słów z ust trenera usłyszeli z pewnością goście. W drugiej połowie już tylko oni strzelali bramki. W 76 minucie hat-tricka skompletował Grzegorz Kiszło i sensacja pomału stawała się faktem. Po stracie gola podopieczni Dariusza Czykiera postawili wszystko na jedną kartę i przeszli na ustawienie mocno ofensywne. Nie przyniosło ono pożądanego efektu. Supraślanka nie zdołała doprowadzić choćby do wyrównania. Gospodarze nadziali się na kontratak przeciwników. Czwartego gola dla gości w doliczonym czasie gry strzelił Łukasz Studniarek. Supraślanka przegrała pierwszy mecz w tej rundzie i przy wygranej Sokoła z Iskra Narew jej przewaga punktowa nad wiceliderem zmaleje do jednego punktu.

Supraślanka Supraśl - Promień Mońki 2:4 (2:2).
Bramki: Waluk [4], Nikołajuk [20] - Kiszło [33], [45-k], [76], Studniarek [90+2].
Żółte kartki: Nikołajuk, Szpakowski, Bernatowicz, Wyszyński, Joszczyk, Bołtuć - Kiszło

Supraślanka : Bołtuć - Jurczuk, Tupalski, Korzątkowski (46 Wyszyński), Bernatowicz (77 Joszczyk) - Lange (60 Talecki), Waluk, Szpakowski, Grzegorczyk - Nikołajuk, Rakowski (46 Kujawski).

Promień: Szypcio - Młodzianowski, Wiński, Kopliński, Kobrzyniecki (77 Draheim) - Matela, Płońki, Grygo, Rybołowicz - Kulikowski, Kiszło (89 Studniarek).