II liga: Wigry Suwałki rozbiły w pół godziny Stal Rzeszów

piłka nożna / Suwałki 2013-06-15 18:46:05

Wigry Suwałki efektownym zwycięstwem zakończyły sezon w II lidze wschodniej. Suwalczanie w 34. kolejce pokonali przed własną publicznością Stal Rzeszów 4:0 (0:0).

W 7. minucie Andreja Prokić po indywidualnej akcji znalazł się w sytuacji sam na sam z Patrykiem Sobolewskim, jednak nie zdołał umieścić futbolówki w siatce. Ponownie oko w oko z Sobolewskim Prokić stanął w 20. minucie, ale i w tym przypadku górą był bramkarz Wigier. W 29. minucie strzału z 16 metrów spróbował Dawit Makaradze, a piłkę na rzut rożny sparował Tomasz Wietecha. W doliczonym czasie do pierwszej połowy próbę uderzenia podjął Mateusz Romachów, ale piłka przeleciała nad poprzeczką rzeszowskiej bramki.

Od pierwszych minut drugiej połowy akcję bramkową próbowali skonstruować gospodarze. Piłkarzom Wigier brakowało jednak zdecydowania pod bramką strzeżoną przez Tomasza Wietechę. W 60. minucie strzał Marcina Tarnowskiego trafił w bramkarza, natomiast dobitka Bartosza Widejki poszybowała nad bramką. Minutę później dośrodkowanie w pole karne wykorzystał Dawit Makaradze, który uderzeniem głową z pięciu metrów dał swojej drużynie prowadzenie.

W 71. minucie na 2:0 podwyższył Mateusz Romachów, który wszedł w pole karne prawą stroną i pokonał golkipera gości uderzeniem w długi róg. W 83. minucie strzałem z obrębu pola karnego bramkarza Stali zaskoczył Adam Pomian, natomiast cztery minuty później kontrę suwalczan skutecznie wykończył Patryk Gondek.

Wigry Suwałki w zakończonym sezonie uplasowały się na 11. miejscu w ligowej tabeli. Podopieczni Donatasa Vencevičiusa w rundzie wiosennej zdobyli dwa razy więcej punktów niż na jesieni.

Wigry Suwałki - Stal Rzeszów 4:0 (0:0)
Dawit Makaradze 61', Mateusz Romachów 71', Adam Pomian 83', Patryk Gondek 87'.

Wigry: Sobolewski - Karankiewicz, Wenger, Romachów (84' Filip Pilichowski), Atanacković (26' Kamil Lauryn), Sołowiej, Tarnowski, Baranowski (67' Adam Pomian), Makaradze, Widejko (79' Patryk Gondek), Karol Drągowski.

Stal: Wietecha - Margol, Drelich (68' Szymański), Duda, Nakrosius, Jakubowski, Lisańczuk, Prokić, Kitor, Więcek (78' Lorentowicz), Maca (82' Górecki).

Żółta kartka: Pomian (Wigry).

Sędzia: Tomasz Tobiański (Gdańsk).