Jagiellonia przegrała sparing z Pogonią Szczecin 1:3

piłka nożna / Międzychód 2013-06-29 23:55:23

Drugą porażkę w letnim okresie przygotowawczym odnotowali podopieczni Piotra Stokowca, którzy w Miedzychodzie ulegli ligowemu rywalowi ze Szczecina 1:3 (0:1). Honorowe trafienie dla białostoczan zanotował Tomasz Kowalski.

Od pierwszych minut to piłkarze Pogoni Szczecin posiadali inicjatywę, jednak na początku meczu dwóch bardzo dobrych okazji nie wykorzystał Adam Frączczak, który najpierw trafił w słupek, a następnie uderzył niecelnie. W 34. minucie w zaskakujący sposób rzut wolny wykonał Bartosz Ława, który wycofał futbolówkę do Takafumi Akahoshiego, a ten precyzyjnym strzałem pokonał Jakuba Słowika.

W 53. minucie dośrodkowanie Adama Frączczaka wykorzystał Takafumi Akahoshi, który podwyższył prowadzenie Pogoni. W 71. minucie kontaktową bramkę dla białostoczan zdobył Tomasz Kowalski, który znalazł się w sytuacji sam na sam i umieścił futbolówkę w siatce. W ostatniej minucie meczu bramkarza Jagiellonii pokonał kolejny Japończyk, Takuya Murayama.

- Zagraliśmy lepiej niż w spotkaniu z Niemanem i popełniliśmy mniej błędów. Dostrzegamy pewne braki, które staramy się eliminować. Testowani piłkarze zostają z nami, a żadne decyzje jeszcze nie zapadły - powiedział po sobotnim spotkaniu asystent Piotra Stokowca, Łukasz Smolarow.

W środę 3 lipca Jagiellonia Białystok rozegra w Boszkowie dwumecz. Przed południem rywalem "żółto-czerwonych" będzie pierwszoligowy Stomil Olsztyn, natomiast o 18:00 białostoczanie skonfrontują się z II-ligową Wartą Poznań.

Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 3:1 (1:0)
Takafumi Akahoshi 34', 55', Takuya Murayama 90' - Tomasz Kowalski 73'.

Pogoń: Janukiewcz (63' Rudnicki), Frączczak (63' Sobolczyk), Koj, Golla, Pietruszka - Bąk, Ława (70' Sotirović), Rogalski (46' Ouédraogo), Akahoshi (70' Rogalski), Murayama - Sotirović (46' Djousse).

Jagiellonia: Słowik (55' Baran) - Tosik (55' Żebrowski), Ukah (55' Porębski), Pazdan (55' Niewulis), Straus (46' Norambuena) - Bandrowski (55' Pawlik), Grzyb (46' Dźwigała) - Quintana (55' Kim), Kamiński (46' Kowalski), Plizga (55' Drażba) - Piątkowski (55' Pawłowski).