Jagiellonia Białystok pokonała w sparingu Stomil 2:1

piłka nożna / Bucz 2013-07-03 12:47:08

Pierwsze sparingowe zwycięstwo w letnim okresie przygotowawczym odnotowała Jagiellonia Białystok, która pokonała w Buczu Stomil Olsztyn 2:1 (1:1). W drugim dzisiejszym meczu białostoczanie zagrają o 18:00 z Wartą Poznań.

"Żółto-czerwoni" prowadzenie objęli już w 5. minucie, gdy akcję prawą stroną przeprowadził Tomasz Kupisz, a bramkarza Stomilu pokonał Dani Quintana. Pięć minut później Quintana ograł trzech rywali, jednak podawał do przebywającego na pozycji spalonej Mateusza Piątkowskiego. W kolejnych minutach dwie groźne akcje stworzył sobie zespół Stomilu, jednak bez efektu w postaci bramki. W 34. minucie prawą flanką pomknął Kupisz, uderzył po długim rogu, a futbolówka odbiła się od słupka i padła łupem bramkarza. W 40. minucie w polu karnym Jagiellonii faulu dopuścił się Martin Baran, a rzut karny na bramkę zamienił Grzegorz Lech.

W przerwie Piotr Stokowiec dokonał dwóch zmian zdejmując z boiska Jonatana Strausa i Dawida Plizgę, których zastąpili Alexis Norambuena oraz Sebastian Kamiński. W 51. minucie po raz kolejny na spalonym dał się złapać Mateusz Piątkowski. Po niespełna godzinie gry i zmianach w zespole Jagiellonii inicjatywę przejął Stomil, który w 64. minucie zmarnował doskonałą okazję do objęcia prowadzenia. W 79. minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał Sebastian Kamiński, a piłkę do bramki olsztynian wpakował Tomasz Porębski.

Jagiellonia Białystok - Stomil Olsztyn 2:1 (1:1)
Dani Quintana 5', Tomasz Porębski 79' - Grzegorz Lech 40' (k).

Jagiellonia: Ptak - Straus (46' Norambuena), Ukah (56' Porębski), Baran (56' Kaprálik), Tosik (68' Niewulis, 78' Żebrowski) - Plizga (46' Kamiński), Bandrowski (61' Pawlik), Grzyb (84' Waszkiewicz), Quintana (54' Kim), Kupisz (46' Drażba, 78' Gajko) - Piątkowski (65' Pawłowski).

Stomil: (I połowa): Skiba - Bucholc, Szwarga, Remisz, Dziemidowicz - Papka, Jegliński, Głowacki, Lech, Kun - Kaźmierowski. (II połowa): Leszczyński - Tomkiewicz, Szymonowicz, Mroczkowski, Hempel - Darmochwał, Łysiak, Michałowski, Łukasik, Zejglic - Bzdęga.

Sędzia: Tomasz Nowicki (Poznań). Liniowi: Maciej Śliwiński, Adam Szuda.