Drugie środowe zwycięstwo Jagiellonii w sparingu

piłka nożna / Poznań 2013-07-03 18:48:25

Drugie środowe zwycięstwo w sparingu odnotowała Jagiellonia Białystok, która pokonała w Poznaniu drugoligową Wartę 1:0 (1:0). Gola na wagę zwycięstwa zdobył Jan Pawłowski.

W 14. minucie bliski wykorzystania nieporozumienia pomiędzy obrońcą a bramkarzem Warty był Paweł Drażba, jednak w ostatniej chwili niebezpieczeństwo zażegnał golkiper Adrian Lis. W 22. minucie dwie dobre okazje stworzyli sobie piłkarze Warty, jednak ich strzały były blokowane przez defensorów Jagiellonii. W 29. minucie w świetnej sytuacji znalazł się Jan Pawłowski, który zdecydował się lobować bramkarza i właśnie w ten sposób umieścił piłkę w bramce strzeżonej przez Adriana Lisa.

W 52. minucie Ciarkowski wyłożył piłkę Ruizowi, a ten uderzył minimalnie niecelnie na bramkę Krzysztofa Barana. W 63. minucie Jagiellonia mogła prowadzić 2:0, jednak futbolówkę zmierzającą do pustej bramki głową wybił Alain Ngamayama. Dziewięć minut później bardzo dobrą interwencją popisał się Paweł Beser, który rzucił się pod nogi jednego z napastników Jagiellonii. W ostatniej minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Jan Pawłowski, a z jego uderzeniem w długi róg poradził sobie Beser.

Warta Poznań - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:1) - grano 2x40 minut
Jan Pawłowski 29'.

Warta: Lis (41' Beser) - Wróblewski, Onsorge (41' Wyrwa), Bartkowiak (41' Ruiz), Czerniejewicz (54' Biejwas) - Grzesiek (41' Owczarek), Ngamayama, Gerard Pińczuk (26' Maruniak, 62' Brzostowski), Kurminowski (41' Ciarkowski), Nowak (41' Marciniak) - Piceluk (41' Klatt).

Jagiellonia: K. Baran - Żebrowski, Porębski (56' M. Baran), Vakalópoulos, Waszkiewicz - Kamiński (41' Seweryn), Pawlik (41' Kim), Niewulis, Fidziukiewicz (70' Pawłowski), Drażba (41' Klichowicz) - Pawłowski (56' Gajko).