Sparing: Jagiellonia udanie zrewanżowała się Niemanowi

piłka nożna / Sokółka 2013-07-10 22:48:25

Jagiellonia Białystok udanie zrewanżowała się zespołowi Niemana Grodno, z którym przegrała dwa tygodnie temu 1:3. W środowe popołudnie "żółto-czerwoni" wygrali w Sokółce 1:0 po golu Mateusza Piątkowskiego.

Białostoczanie objęli prowadzenie już w 10. minucie gry, gdy świetne prostopadłe podanie od Daniego Quintany wykorzystał Mateusz Piątkowski, który uderzeniem z woleja pokonał golkipera Niemana. W 21. minucie po zagraniu Quintany na strzał zdecydował się Dawid Plizga, jednak był on minimalnie niecelny. Kwadrans później groźny strzał z rzutu wolnego oddał Plizga, natomiast chwilę przed końcem pierwszej połowy bramkarza gości próbował zaskoczyć Tomasz Kupisz.

Podopieczni Piotra Stokowca od początku drugiej odsłony postanowili mocniej zaatakować, a groźne strzały Dawida Plizgi i Tomasza Kupisza nie znalazły drogi do siatki rywala. W 65. minucie z uderzeniem z dystansu Daniego Quintany poradził sobie Czernik. W kolejnych minutach więcej pracy miał Tomasz Ptak, jednak wyszedł obronną ręką z opresji. W 90. minucie uderzenie jednego z zawodników Niemana zatrzymało się na poprzeczce białostockiej bramki.

Jagiellonia Białystok - Nieman Grodno 1:0 (1:0)
Mateusz Piątkowski 10'.

Jagiellonia: Ptak - Norambuena (57' Żebrowski), Baran (61' Porębski), Pazdan, Straus (46' Ukah) - Tosik (57' Pawlik), Grzyb (46' Bandrowski), Plizga (61' Dźwigała), Kupisz (68' Drażba), Quintana (73' Gajko) - Piątkowski (79' Pawłowski).

Nieman: Czernik - Aniukiewicz (60' Milinkiewicz), Rybak, Sodowniczij, Witus - Sawostianow (60' Kosko), Wiesielinow, Sieolin, Kliżanov (60' Łukasik) - Sawicki (60' Pozniak), Liasiuk (60' Golcev).

Żółta kartka: Rybak (Nieman).