Sparing: Olimpia Zambrów pokonała Płomień Ełk 3:1

piłka nożna / Zambrów 2013-07-13 18:01:52

Beniaminek II ligi, Olimpia Zambrów w trzecim sparingu w letnim okresie przygotowawczym pokonała trzecioligowy Płomień Ełk 3:1 (2:0). Gole dla Olimpii zdobyli Jacek Gagacki, Arkadiusz Ciach i Michał Poduch z rzutu karnego.

Obejrzyj fotorelację z meczu

Zambrowianie objęli prowadzenie w 22. minucie, gdy piłkę na połowie Płomienia odzyskał Kamil Zapolnik, ograł trzech rywali i oddał futbolówkę 18-letniemu Jackowi Gagackiemu, który pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Siedem minut później gapiostwo ełckiej defensywy wykorzystał Arkadiusz Ciach, który zdobył gola po uderzeniu z obrębu pola karnego. W 31. minucie piłka wrzucona w pole karne przez Arkadiusza Ciacha trafiła w poprzeczkę.

Już w 48. minucie "biało-niebiescy" popełnili błąd w obronie, który skrzętnie wykorzystał testowany w zespole gości wychowanek Hetmana Białystok Kamil Jackiewicz. Po godzinie gry piłka dwukrotnie uderzyła w poprzeczkę bramki Płomienia. Najpierw futbolówka wylądowała na poprzeczce po strzale piętą Tomasza Jaworowskiego, natomiast po minucie z rzutu wolnego w ten sam element bramki trafił Michał Poduch. W 90. minucie rezultat spotkania ustalił Michał Poduch, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Rafale Dzierbickim.

W następny weekend podopieczni Krzysztofa Zalewskiego rozegrają ostatni sparing przed inauguracją rozgrywek ligowych. W grze kontrolnej skonfrontują się z Ursusem Warszawa.

Olimpia Zambrów - Płomień Ełk 3:1 (2:0)
Jacek Gagacki 22', Arkadiusz Ciach 29', Michał Poduch 90' (k) - Kamil Jackiewicz 48'.

Olimpia: Czapliński (46' Konopka) - Szczepanik (79' Olszewski), Gogol, Piłatowski, Steć - Hryszko (67' Gagacki), Grzybowski (46' Sobótka), Kuczałek (80' Kulesza), Gagacki (46' Dzierbicki) - Zapolnik (46' Jaworowski), Ciach (46' Poduch).