Sparing: Remis zakończył przygotowania Jagiellonii

piłka nożna / Siemiatycze 2013-07-13 18:25:25

Remisem zakończyła się ostatnia sparingowa konfrontacja Jagiellonii Białystok przed inauguracją rozgrywek ligowych. Białostoczanie zremisowali w Siemiatyczach z pierwszoligową Bogdanką Łęczna 2:2 (0:2).

W 5. minucie z boiska za brutalny faul wyleciał Jakub Słowik, a po chwili zmuszone do kapitulacji został nierozgrzany Krzysztof Baran, którego technicznym uderzeniem pokonał Tomasz Nowak. W 19. minucie ze strzałem Dawida Plizgi poradził sobie Sergiusz Prusak. Białostoczanie szukali wyrównującego gola, jednak stracili kolejną bramkę. W 42. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Damian Szpak, który przerzucił futbolówkę nad próbującym interweniować Baranem.

Od początku drugiej połowy przewagę posiadała Jagiellonia. W 59. minucie czerwoną kartką ukarany został bramkarz gości Paweł Socha, który w nieprzepisowy sposób powstrzymał Tomasza Kupisza. Po chwili najlepiej w polu karnym Bogdanki odnalazł się Adam Dźwigała, który dostawił nogę i zdobył bramkę kontaktową. W 77. minucie dośrodkowanie Mateusza Żebrowskiego wykorzystał Dźwigała, który technicznym uderzeniem dopełnił formalności.

W zespole Bogdanki Łęczna testowani byli dwaj piłkarze z województwa podlaskiego Michał Fidziukiewicz (ostatnio Jagiellonia Białystok) oraz Łukasz Sołowiej (ostatnio Wigry Suwałki).

Jagiellonia Białystok - Bogdanka Łęczna 2:2 (0:2)
Adam Dźwigała 60', 77' - Tomasz Nowak 7', Damian Szpak 42'.

Jagiellonia: Słowik (7' Baran) - Norambuena (46' Straus), Pazdan, Baran (67' Porębski), Tosik (Żebrowski) - Quintana (46' Dźwigała), Ukah (46' Bandrowski), Grzyb, Plizga, Kupisz - Piątkowski (68' Pawłowski).

Bogdanka: Prusak - Lisowski, Szmatiuk, Bielak, Sasin - Szałachowski, Nikitović, Nowak, Niedziela - Fidziukiewicz, Szpak. Na zmiany wchodzili: Kalkowski, Wiązowski, Gamla, Sołowiej, Bonin, Tymosiak, Walasze.

Czerwone kartki: Słowik (5', Jagiellonia, za faul) - Socha (59', Bogdanka, za faul).