Puchar Polski: Wigry Suwałki awansowały po karnych

piłka nożna / Suwałki 2013-07-13 19:34:52

Wigry Suwałki po dogrywce i rzutach karnych pokonały w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski trzecioligową Cartusię Kartuzy. Suwalczanie triumfowali w konkursie jedenastek 5:3.

Gospodarze pierwszą groźną akcję skonstruowali w 13. minucie, gdy strzał na bramkę strzeżoną przez Karola Salika oddał Piotr Karasiński. Siedem minut później Paweł Omilianowicz zamiast uderzać na bramkę podjął próbę dogrania do Kamila Lauryna. W 24. minucie podanie Omilianowicza próbował sfinalizować Tomasz Tuttas, jednak na posterunku był Łukasz Jankowski. W 32. minucie ponownie groźnie zrobiło się pod bramką Wigier po akcji duetu Formela - Piceluk, jednak bez konsekwencji w postaci gola.

W 54. minucie uderzenie Tomasza Tuttasa zatrzymał ręką w polu karnym jeden z obrońców Cartusii, jednak arbiter nie zareagował i nakazał grać dalej. Trzy minuty później po dośrodkowaniu Adama Pomiana głową uderzał Dawit Makaradze, a z trudem piłkę złapał bramkarz. W 75. minucie minimalnie obok bramki strzelał Karol Drągowski. W 84. minucie bardzo dobrą okazję do zdobycia zwycięskiego gola zmarnował Tomasz Tuttas.

Podczas obu części dogrywki na boisku w Kartuzach nie działo się nic wartego odnotowania, więc po 120 minutach arbiter zarządził konkurs jedenastek. W nim lepsi okazali się podopieczni Donatasa Venceviciusa, którzy bezbłędnie wykonywali rzuty karne i wygrali 5:3.

W rundzie wstępnej Pucharu Polski Wigry Suwałki podejmą przed własną publicznością ligowego rywala - Znicz Pruszków. Spotkania tej fazy zaplanowano na najbliższą środę 17 lipca.

Cartusia Kartuzy - Wigry Suwałki 0:0 (3:5 w rzutach karnych)