Ekstraklasa: Bekim Balaj daje Jagiellonii pierwsze zwycięstwo

piłka nożna / Bydgoszcz 2013-07-20 17:59:09

Jagiellonia Białystok wygrała wyjazdowe spotkanie 1. kolejki T-Mobile Ekstraklasy z Zawiszą Bydgoszcz 1:0 (0:0). Gola na wagę trzech punktów zdobył w 78. minucie Bekim Balaj.

W 5. minucie piłka uderzona z rzutu wolnego przez Łukasza Skrzyńskiego trafiła w poprzeczkę, natomiast dobitkę Hérolda Goulona wybił z linii bramkowej Michał Pazdan. Gospodarze byli przekonani, iż futbolówka przekroczyła linię bramkową, jednak arbiter zdecydował się odgwizdać faul jednego z zawodników Zawiszy w obrębie pola karnego Jagiellonii. W 22. minucie akcję rozpoczął Dani Quintana, a w dobrej sytuacji znalazł się Tomasz Kupisz, którego uderzenie po długim rogu obronił Wojciech Kaczmarek. W 28. minucie po raz kolejny z rzutu wolnego uderzał Łukasz Skrzyński, jednak w tej sytuacji nieznacznie się pomylił. Groźnie pod bramką Zawiszy było w 40. minucie, gdy z powietrza uderzał Dawid Plizga, ale piłka nie znalazła drogi do bramki.

W 53. minucie piłkę na skrzydło przerzucił Mateusz Piątkowski, natomiast Tomasz Kupisz wypatrzył Dawida Plizgę, a ten stojąc przed pustą bramką fatalnie spudłował. W 68. minucie futbolówka uderzona z dystansu przez Piątkowskiego wylądowała w rękach bramkarza gospodarzy. W 78. minucie białostoczanie przeprowadzili kluczową dla losów meczu akcję. Na dośrodkowanie z prawej strony zdecydował się Piątkowski, a nabiegający Bekim Balaj uderzeniem w krótki róg dał "żółto-czerwonym" prowadzenie. Warto zauważyć, iż albański napastnik pojawił się na boisku dziesięć minut przed zdobyciem gola.

Zawisza Bydgoszcz - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0)
Bekim Balaj 78'.

Zawisza: Kaczmarek - Lewczuk (67' Ciechanowski), Strąk, Skrzyński, Ziajka - Jakub Wójcicki, Hermes, Goulon (84' Kuklis), Dudek, Masłowski - Gevorgyan (59' Abbott).

Jagiellonia: Słowik - Norambuena, Baran, Pazdan, Straus - Kupisz, Grzyb, Tosik, Quintana (90' Żebrowski), Plizga (68' Balaj) - Piątkowski (81' Pawłowski).

Żółte kartki: Hermes, Lewczuk, Wójcicki - Tosik, Kupisz.

Czerwona kartka: Hermes (76', Zawisza, za drugą żółtą).

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź).