II liga: Wigry Suwałki uratowały remis z Limanovią

piłka nożna / Suwałki 2013-08-09 23:27:04

Wigry Suwałki w 3. kolejce II ligi wschodniej zremisowały przed własną publicznością z Limanovią Limanowa 1:1 (0:0). Gol dla suwalczan autorstwa Bartosza Widejko padł w ostatniej akcji meczu.

Obejrzyj fotorelację z meczu

W pierwszej połowie Wigry Suwałki stworzyły sobie co najmniej trzy klarowne okazje do zdobycia gola. W pierwszej z nich Aleksandar Atanacković doskonale wypatrzył Pawła Omilianowicza, który minął w polu karnym bramkarza i był faulowany, czego nie dostrzegł prowadzący zawody arbiter. Kilka minut później zagrożenie pod bramką Limanovii stworzył Artur Bogusz. Najgroźniejszy strzał na bramkę gości oddał w pierwszej połowie Tomasz Tuttas, jednak ponadprzeciętnymi umiejętnościami bramkarskimi wykazał się w tym wypadku Waldemar Sotnicki.

Drugą odsłonę od niecelnych strzałów na bramkę rozpoczęli Widejko i Atanacković. W 63. minucie sędzia nie dopatrzył się faulu w polu karnym na debiutującym w Wigrach Piotrze Karłowiczu. Limanovia objęła prowadzenie w 82. minucie, gdy piłka po strzale odbiła się od jednego z suwalskich defensorów, a skuteczną poprawką popisał się Karamo Sané. Pięć minut później z boiska wyleciał Valentin Jeriomenko. W 90. minucie dośrodkowanie Bogusza strącił głową Karłowicz, a piłkę do siatki wpakował silnym strzałem Bartosz Widejko.

- Ciężko coś powiedzieć o takim spotkaniu. Cały czas prowadzimy grę, ale nie udaje nam się zdobyć bramki, a przeciwnik, który przez całe spotkane miał dosłownie pół sytuacji wychodzi na prowadzenie. Jesteśmy bardzo niezadowoleni, bo nasza gra nie wyglądała źle, lecz nie potrafiliśmy postawić kroki nad "i". Dziękuję wszystkim kibicom za doping, który stał na wysokim poziomie - powiedział po meczu na łamach oficjalnej strony Kamil Wenger, obrońca Wigier.

Wigry Suwałki - Limanovia Limanowa 1:1 (0:0)
Bartosz Widejko 90' - Karamo Sané 82'.

Wigry: Salik - Lauryn, Wenger, Karankiewicz (71' Drągowski), Widejko - Bogusz, Atanacković, Jeriomenko, Tarnowski (67' Pomian) - Omilianowicz (46' Karłowicz), Tuttas.

Limanovia: Sotnicki - Basta, Garzeł, Kulewicz, Kuligowski - Pyciak (74' Komorek), Pietras (90' Czajka), Sadio, Skiba, Serafin (90' Pająk) - Mężyk (79' Sané).

Żółte kartki: Wenger, Atanacković (Wigry) - Pietras, Czajka, Sadio (Limanovia).

Czerwona kartka: Jeriomenko (86', za drugą żółtą, Wigry).

Sędzia: Sławomir Pipczyński (Radom).

Widzów: 2500.