III liga: Mazowsze Grójec vs Freskovita Wysokie Mazowiecki 2:1

piłka nożna / Wysokie Mazowieckie 2008-04-30 19:49:48

Dość niespodziewanym wynikiem zakończył się mecz w Grójcu, gdzie lider trzeciej ligi przegrał z tamtejszym Mazowszem. Piłkarze Freskovity prowadzeni pierwszy raz przez nowego trenera, nie poradzili sobie z ligowym średniakiem. Potknięcia najlepszej na ligowych boiskach drużyny nie wykorzystał wicelider, zespół Dolcanu Ząbki, który też stracił punkty w spotkaniu z Radomiakiem.

Pierwsze 45 minut stało na słabym poziomie. Piłkarze obu zespołów wyglądali tak, jakby bardziej skupiali się na zbliżającym się weekendzie majowym, niż na grze. Sporo było walki w środku pola ale nie przełożyło się to na podbramkowe sytuacje. Na gole kibice w Grójcu musieli czekać do 42 minuty. Wtedy gola otwierającego wynik meczu zdobył dla gospodarzy strzałem głową Piotr Samoraj, który dobił uderzenie Damiana Bisagi. Mazowsze z prowadzenia cieszyło się tylko dwie minuty. W 45.minucie po rzucie wolnym, również strzałem głową, stan meczu wyrównał Dzidosław Żuberek.

W drugiej połowie do odrabiania strat zabrali się gospodarze. W poczynaniach „Mlecznych” było jednak widać dużą nerwowość, niedokładność i brak koncepcji na grę. Grający na luzie i nie pod presją gospodarze przeprowadzili w 81 minucie jeden z nielicznych w drugiej połowie kontrataków, który zakończył się powodzenie,. Drugi raz Holewińskiego pokonał Samoraj i gospodarze byli już o krok od sprawienia sensacji. Do końca spotkania wynik się nie zmienił i Mazowsze pokonało lidera 2:1.

Zawodnicy Freskovity bardzo nierówno grają w rundzie wiosennej. Pocieszająca może być jedynie strata punktów przez najgroźniejszego w walce o awans rywala z Ząbek. Jeśli piłkarze wciąż aktualnego lidera III ligi nie poprawią swojej formy i nie przypomną sobie jak się ogrywa rywali to być może plany awansu do nowej I ligi będą musieli odłożyć na przyszły rok.

Mazowsze Grójec - Freskovita Wysokie Mazowiecki 2:1 (1:1)

Bramki: Samoraj '41, '81 - Żuberek '45+1

Mazowsze Grójec: Młodziński - Kikowski, Główka, Pakos, Białecki, Milewski, Karls, Jaskólski, Samoraj, Złoch, Bisaga

Freskovita: Wysokie Mazowieckie: Holewiński – Waglewski, Bartkiewicz, Pracz, Kułkiewicz, Styranowski, Kachniarz, Jegliński, Żuberek, Januszewski.

Sędzia: Piotr Gajewski (Małopolski ZPN)