Ekstraklasa: Szczęśliwy remis Jagiellonii w Łodzi

piłka nożna / Białystok 2013-08-31 17:24:39

Jagiellonia w wyjazdowym meczu 6. kolejki T-Mobile Ekstraklasy zremisowała z Widzewem Łódź 1:1 (0:0). Prowadzenie gospodarzom dał w 47. minucie Aleksejs Višņakovs, a w doliczonym czasie gry wyrównał Mateusz Piątkowski.

Od pierwszych minut lepiej prezentowali się gospodarze, którzy próbowali wykorzystać liczne błędy popełniane przez białostocką defensywę. W 12. minucie Jagiellonia przeprowadziła pierwszą składną akcję, a strzał Macieja Gajosa odbił się od jednego z rywali i piłka wyszła na rzut rożny. W 18. minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Tomasz Kupisz, ale dobrze interweniował Maciej Mielcarz. Siedem minut później w dogodnej sytuacji znalazł się Gajos, ale w porę powstrzymał go Patryk Stępiński. W 28. minucie niebezpiecznie było pod bramką Jagiellonii, jednak piłkarze Widzewa nie zdołali wykończyć akcji strzałem. Końcówka pierwszej połowy była dość rwana i obfitowała w wiele fauli.

W 47. minucie zabójczą kontrę przeprowadził Widzew. Marcin Kaczmarek dograł piłkę do Veljko Batrovicia, a ten piętą przedłużył futbolówkę w kierunku Aleksejsa Višņakovsa. Łotysz wbiegł z piłką w pole karne i uderzeniem w długi róg nie dał szans Jakubowi Słowikowi. Dwie minuty później strzał Batrovicia minął bramkę Jagiellonii. W 53. minucie z rzutu wolnego piekielnie silny strzał oddał Kevin Lafrance, a piłkę na rzut rożny sparował Słowik. W 60. minucie strzał z dystansu Bekima Balaja pewnie wyłapał Mielcarz. Po upływie trzech minut w świetnej sytuacji znalazł się Eduards Višņakovs, ale jego strzał został zablokowany.

W 70. minucie Martin Baran faulował przed własnym polem karnym Eduardsa Višņakovsa, któremu dał się minąć. Słowacki obrońca został wyrzucony z boiska za faul taktyczny i Jagiellonia musiała kontynuować grę w dziesiątkę. Po rzucie wolnym z dogodnej pozycji dobitka Lafrance’a trafiła w poprzeczkę. W 76. minucie Bruno w polu karnym Jagiellonii powstrzymał w ostatniej chwili Kupisz. W 86. minucie Eduards Višņakovs świetnie obrócił się z piłką i oddał zaskakujący strzał, po którym futbolówka po raz kolejny wylądowała na poprzeczce. W pierwszej doliczonej minucie miękkie dośrodkowanie Daniego Quintany wykorzystał Mateusz Piątkowski, który strzałem głową zapewnił Jagiellonii cenny punkt.

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:0)
Bramki: Aleksejs Višņakovs 47' - Mateusz Piątkowski 90'.

Widzew: 13. Maciej Mielcarz - 7. Patryk Stępiński, 3. Kevin Lafrance, 16. Jonathan de Amo, 2. Jakub Bartkowski - 25. Aleksejs Višņakovs, 28. Povilas Leimonas (73, 18. Krystian Nowak), 8. Princewill Okachi, 94. Veljko Batrović (55, 29. Aléx Bruno), 9. Marcin Kaczmarek (85, 17. Mariusz Rybicki) - 15. Eduards Višņakovs.

Jagiellonia: 1. Jakub Słowik - 7. Giorgi Popchadze (60, 17. Alexis Norambuena), 18. Martin Baran, 4. Michał Pazdan, 3. Jonatan Straus - 8. Tomasz Kupisz (78, 29. Paweł Drażba), 15. Jakub Tosik, 5. Tomasz Bandrowski (46, 9. Bekim Balaj), 20. Maciej Gajos, 99. Dani Quintana - 27. Mateusz Piątkowski.

Żółte kartki: Leimonas (Widzew) - Pazdan, Bandrowski, Tosik, Quintana (Jagiellonia).

Czerwona kartka: Martin Baran (69', Jagiellonia, za faul taktyczny).

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec).