IV liga: Sparta Augustów vs Supraślanka Supraśl 1:2 (0:0)

piłka nożna / Augustów 2008-05-01 18:28:05

Lider podlaskiej IV ligi, drużyna Supraślanki Supraśl wygrała na wyjeździe ze Spartą Augustów 2:1. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni trenera Dariusza Czykiera nadal zachowują nad drugim w tabeli Sokołem Sokółka trzypunktową przewagę.

W pierwszej części gry żadnej z drużyn nie udało się wypracować wyraźnej przewagi. Bliżsi zdobycia bramki byli gospodarze, po jednym z ataków w sytuacji sam na sam z Wałuszko znalazł się napastnik Sparty, jednak jego strzał były niecelny. Z upływem minut przewagę zdobywali goście, ale do końca połowy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej części gry na placu gry zrobiło się ciekawiej. W 55 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Po rajdzie lewą stroną boiska, dośrodkowanie wzdłuż linii bramkowej wykorzystał Rafał Harasim. Piłkarze z Augustowa nie długo cieszyli się z prowadzenie. Po zaledwie 5 minutach do remisu doprowadził Grzegorz Kujawski. W 69 minucie po błędzie bramkarza gospodarzy a na listę strzelców wpisał się Samuel Tomar. Pomimo ataków Sparty wynik nie zmienił sie do ostatniego gwizdka i lider IV ligi zdobył komplet punktów.

Sparta Augustów - Supraślanka Supraśl 1:2 (0:0)
Bramki: Harasim '55 - Kujawski '60, Tomar '69