II liga: Wigry Suwałki ograły Znicz w Pruszkowie

piłka nożna / Pruszków 2013-09-13 21:29:49

W jedynym piątkowym meczu 8. kolejki II ligi wschodniej Wigry Suwałki pokonały na wyjeździe Znicz Pruszków 2:1 (1:1). Gole dla suwalczan zdobyli Piotr Karłowicz oraz Tomasz Tuttas.

W 31. minucie po rzucie rożnym egzekwowanym przez Wigry piłkę głową wybił obrońca Znicza, a przed bramkarzem dopadł do niej Piotr Karłowicz, który skutecznie przelobował Bigajskiego i dał swojemu zespołowi prowadzenie. W 45. minucie fatalny błąd w defensywie popełnił Adam Pomian, co skrzętnie wykorzystał Adrian Paluchowski doprowadzając do wyrównania.

W 47. minucie pojedynem sam na sam z Niksińskim wygrał Karol Salik. Niecały kwadrans później Wigry objęły prowadzenie. Dośrodkowanie Mateusza Romachowa wykorzystał Tomasz Tuttas, który bez kłopotów umieścił futbolówkę w siatce rywali. W 73. minucie minimalnie spudłował Pomian, natomiast dziesięć minut później z dobrym strzałem Tomasa poradził sobie Salik.

Dzięki zwycięstwu Wigry Suwałki wskoczyły na pozycję wicelidera, którą mogą jutro stracić na rzecz Stali Stalowa Wola lub Stali Rzeszów. Wigry mają 15 punktów oraz bilans bramkowy 15:10.

Znicz Pruszków - Wigry Suwałki 1:2 (1:1)
Adrian Paluchowski 45' - Piotr Karłowicz 32', Tomasz Tuttas 61'.

Znicz: Bigajski - Bochenek (46' Kopciński), Jędrych, Biedrzycki (84' Muszyński), Tomas - Kosiec, Olczak (72' Pieczara), Januszewski, Machalski, Niksiński (78' Karol Grudniewski) - Paluchowski.

Wigry: Salik - Bogusz, Lauryn, Wenger, Widejko - Makaradze (46' Romachów; 89' Jegliński), Tarnowski, Drągowski, Becerra (46' Tuttas), Pomian - Karłowicz (70' Radzio).

Żółte kartki: Tomas (Znicz) - Bogusz, Makaradze (Wigry).

Sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).