Podsumowanie 22. kolejki A klasy

piłka nożna 2008-05-01 18:56:54

W świąteczny czwartek swoje mecze w ramach 22. kolejki rozgrywały drużyny grające w A klasie. Najciekawsze spotkanie odbyło się w Łomży gdzie zmierzyły się dwie najwyżej znajdujące się ekipy w tabeli.

W spotkaniu na szczycie piłkarskiej A klasy Perspektywa Łomża pokonała Metal Fach Janowszczyznę 4:2 i dzięki tej wygranej powiększyła przewagę punktową nad dzisiejszym rywalem do siedmiu „oczek”. Mimo, że zespół wicelidera prowadził po pierwszej Polowie 0:1 to w drugiej części spotkania lider z Łomży wbił przeciwnikowi cztery bramki tracąc przy tym tylko jedną. W innym ciekawym meczu pomiędzy dwoma zespołami, które bardzo dobrze grają w rundzie wiosennej GKS Kleosin pokonał Forty Piątnica 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył dla zespołu prowadzonego przez trenera Woronina Radzymiński. Ostatni w tabeli Orkan Poświętne po raz kolejny nie potrafił pokonać rywala. Tym razem zremisował z ekipą Krypnianki.

Kolejne trzy punkty na wiosnę zdobył zespół Sparty Szepietowo, który pokonał Podlasiaka Knyszyn 3:0. Na prowadzenie wyprowadził gospodarzy w 26. minucie Karol Wnorowski. Następne gole padły pod koniec spotkania. W 85. minucie na 2:0 podwyższył Kamil Rzymski a pięć minut później wynik ustalił Szymon Widurski. Niespodziewanej porażki doznała trzecia w tabeli Sudovia Szudziałowo, która uległa u siebie 0:1 Orlętom Czyżew.