III liga: Wissa wyszarpała remis z MKS-em Korsze

piłka nożna / Grajewo 2013-09-18 22:58:17

W środowe popołudnie w Grajewie rozegrano przełożony mecz 7. kolejki III ligi pomiędzy Wissą Szczuczyn a MKS-em Korsze. Po walce w ostatnich minutach piłkarze Wissy zdołali zremisować w zdawałoby się przegranym spotkaniu.

W pierwszej połowie wyraźną przewagę osiągnęli goście. Przyjezdni zdołali umieścić futbolówkę w bramce Wissy tylko raz. W 24. minucie piękną akcję sfinalizował Piotr Trafarski, który bez kłopotów pokonał Pawieła Rudniowa. Po przerwie do ataku zerwali się formalni gospodarze środowego pojedynku. MKS Korsze spokojnie bronił skromnego wyniku i groźnie kontratakował, czego efektem była bramka Piotra Kozłowskiego zdobyta w 78. minucie meczu.

Wydawało się, że jest praktycznie po meczu, jednak niesamowitą końcówkę zanotowali piłkarze Wissy Szczuczyn. Mocno przycisnęli rywala i w 89. minucie w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Marcin Denert, który zdobył kontaktowego gola. W doliczonym czasie gry w polu karnym MKS-u przebywali wszyscy zawodnicy włączając w to bramkarzy, a piłka spadła pod nogi Radosława Guzowskiego, który zdobył wyrównującego gola. Po tym trafieniu sędzia nie wznowił już gry, a szczuczyńscy piłkarze długo cieszyli się z remisu.

W sobotnie popołudnie 21 września Wissa Szczuczyn zagra na wyjeździe ze Startem Działdowo. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16:00.

Wissa Szczuczyn - MKS Korsze 2:2 (0:1) - w Grajewie
Marcin Denert 89', Radosław Guzowski 90' - Piotr Trafarski 24', Piotr Kozłowski 78'.

Wissa: Rudniow - Waszkiewicz, Orłowski, Guzowski, Denert - Kiljańczyk (60' Marcinkiewicz), Kurcewicz, Dworzańczyk, Zambrowski (55' Nikitin) - Dąbrowski, Łapiński (46' Zalewski).