Ekstraklasa: Wyjazdowe zwycięstwo Jagiellonii Białystok

piłka nożna / Bielsko-Biała 2013-09-19 21:01:20

W czwartkowym meczu 8. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Jagiellonia Białystok pokonała na wyjeździe Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (1:0). Gola dla białostoczan zdobył Dawid Plizga w 44. minucie spotkania.

Wyjazdowe zwycięstwo Jagiellonii Białystok / fot. Jagiellonia.pl

Po rozpoczęciu gry pierwszy strzał na bramkę Podbeskidzia oddał Rafał Grzyb, jednak z trudem futbolówkę sparował Ladislav Rybansky. Chwilę później po dośrodkowaniu Mateusza Piątkowskiego niecelnie uderzał głową Dani Quintana. W 5. minucie piłkę w polu karnym otrzymał Jonatan Straus, ale z jego strzałem po krótkim rogu poradził sobie golkiper Podbeskidzia. W 9. minucie Dawida Plizgę doskonale obsłużył Maciej Gajos, a uderzenie tego pierwszego odbiło się od słupka bramki gospodarzy.

Pierwszy strzał na bramkę strzeżoną przez Jakuba Słowika oddał w 36. minucie z rzutu wolnego Marcin Wodecki, jednak nie sprawił on kłopotów bramkarzowi Jagiellonii. Minutę przed końcem pierwszej połowy z linii końcowej dośrodkowywał Straus, a nogę na środku pola karnego dołożył Plizga, który w ten sposób zdobył bramkę do szatni.

W 54. minucie na 30 metrze faulowany był Quintana, który sam próbował wymierzyć sprawiedliwość. Futbolówkę odbił jednak Rybansky, a podania Michała Pazdana nie wykorzystał Piątkowski, który uderzył obok słupka. W 78. minucie z boiska usunięty został Ugochukwu Ukah, który leżąc dopuścił się zagrania ręką i został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. W 85. minucie sprzed pola karnego zbyt lekko uderzał Gajos.

To pierwsze ekstraklasowe zwycięstwo Jagiellonii Białystok w Bielsku-Białej. Białostoczanie po tym meczu wskoczyli na trzecią pozycję w tabeli, jednak w weekend mogą ją stracić na rzecz Wisły Kraków lub Lechii Gdańsk.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:1)
Dawid Plizga 44'.

Podbeskidzie: Rybánsky - Sokołowski, Pietrasiak, Telichowski, Górkiewicz - Jagiełło, Sloboda, Łatka, Urban (72' Żegleń), Wodecki (46' Bujok) - Chrapek (46' Pawela).

Jagiellonia: Słowik - Tosik, Ukah, Pazdan, Straus - Plizga (74' Norambuena), Grzyb, Bandrowski, Quintana (80' Baran), Gajos - Piątkowski (61' Balaj).

Żółte kartki: Sloboda, Pietrasiak, Urban, Sokołowski (Podbeskidzie) - Ukah, Straus (Jagiellonia).

Czerwona kartka: Ugochukwu Ukah (79', Jagiellonia, za drugą żółtą).

Sędzia: Tomasz Radkiewicz (Łódź).

Widzów: 2833.