III liga: Wymęczone zwycięstwo grajewskiej Warmii

piłka nożna / Grajewo 2013-09-21 19:52:22

W sobotnim meczu III ligi w Grajewie spotkały się dwa ostatnie zespoły w tabeli. W spotkaniu stojącym na bardzo niskim poziomie zwyciężyła Warmia, która pokonała Promień Mońki 2:1 (1:0).

Mecz rozpoczął się dobrze dla Warmii. W 5. minucie Marcin Mikucki chciał wrzucić piłkę w pole karne, ale futbolówkę podbił obrońca gości i piłka wpadła do siatki nad zaskoczonym bramkarzem Promienia. W 15. minucie po strzale Aleksandra Popławskiego futbolówka trafiła w boczną siatkę. Kilka chwil później nikt nie doszedł do zagrania Łukasza Godlewskiego. W 24. minucie nad poprzeczką uderzył Michał Osypiuk. Kilka minut później z rzutu wolnego wprost w bramkarza strzelił Marcin Strzeliński, a po chwili ze zbyt lekkim strzałem Pawła Sypytkowskiego poradził sobie Dawid Jabłoński.

W 52. minucie po akcji Tomasza Dzierzgowskiego do bramki Promienia trafił Paweł Sypytkowski. Do zdobycia kontaktowego gola dążyli goście, jednak dobrze w bramce spisywał się Krzysztof Gieniusz. W 68. minucie Łukasz Godlewski oddał silny strzał, który znalazł drogę do bramki Warmii. Zdobyta bramka zmobilizowała Promień do walki, jednak w obu zespołach brakowało w niej czysto piłkarskich argumentów. W 86. minucie Jabłoński faulował w polu karnym Dzierzgowskiego, a z rzutu karnego wprost w bramkarza uderzył Rafał Kozikowski. W doliczonym czasie gry goście mieli dwie okazje do wyrównania, ale zabrakło im szczęścia.

- Dziś najważniejszy był wynik. Spotkały się dwa słabe zespoły, co było widać na boisku. Mieliśmy przewagę w pierwszej połowie, ale nic z tego nie wynikało. Później popełniliśmy trochę błędów wynikających z braku doświadczenia młodych zawodników. Udało się nam wygrać, jednak było za dużo nerwów - powiedział po meczu szkoleniowiec Warmii Jarosław Turowski.

Warmia Grajewo - Promień Mońki 2:1 (1:0)
Marcin Mikucki 5', Paweł Sypytkowski 52' - Łukasz Godlewski 68'.

Warmia: Gieniusz - Arciszewski, Domurat, Osypiuk, Koszczuk, Randzio, Mikucki (87' Lekenta), Kozikowski, Sypytkowski (55' Cybulski), Strzeliński (71' Gutowski), Dzierzgowski.

Promień: Jabłoński - Młodzianowski (81' Odyjewski), Zalewski, Ziemkiewicz, Maciorowski, Grabowski (46' Wojtkielewicz), Jaromiński, Purta, Godlewski (69' Czeremcha), Popławski, Połuszejko (54' Grygo).

Żółta kartka: Dawid Jabłoński (Promień).

Sędzia: Wojciech Pawlicz (Białystok). Liniowi: Tomasz Kempisty, Monika Plona-Herbst.