II liga: Wyjazdowa porażka Olimpii Zambrów

piłka nożna / Kraków 2013-09-21 20:14:07

Olimpia Zambrów w wyjazdowym spotkaniu 9. kolejki II ligi wschodniej przegrała z Garbarnią Kraków 0:1 (0:1). Zwycięstwo zapewnił gospodarzom pięknym strzałem Paweł Nowak w 35. minucie meczu.

W 35. minucie meczu rezultat konfrontacji otworzył Paweł Nowak, który do niedawna występował w barwach I-ligowej Sandecji Nowy Sącz. 34-letni pomocnik popisał się świetnym uderzeniem z około 20 metrów, które wylądowało w okienku bramki Olimpii. Chwilę przed przerwą w polu karnym gospodarzy faulowany był Michał Hryszko, ale gwizdek arbitra milczał.

Sygnał do ataków dał w 60. minucie Łukasz Grzybowski, którego strzał sprawił problemy Adrianowi Jękotowi. W dobrej sytuacji Grzybowski znalazł się w 66. minucie, ale uderzył niecelnie. W 80. minucie po podaniu Kamila Zapolnika akcję Olimpii usiłował skutecznie zamknąć Michał Steć, ale uderzył obok słupka.

- Pierwsza połowa była słabsza w naszym wykonaniu. W końcówce pierwszej odsłony powinniśmy mieć rzut karny, bo w szesnastce kopnięty przez rywala został Michał Hryszko, który skręcił staw skokowy. W drugiej odsłonie zagraliśmy dużo lepiej, agresywniej i zdominowaliśmy rywala, ale nie stworzyliśmy stuprocentowych sytuacji. Było dużo strzałów i dośrodkowań, a kilkukrotnie zabrakło nam spokoju, aby to skończyć - powiedział po meczu oficjalnemu serwisowi Olimpii Zambrów szkoleniowiec zespołu Krzysztof Zalewski.

Garbarnia Kraków - Olimpia Zambrów 1:0 (1:0)
Paweł Nowak 35′.

Garbarnia: Jękot - Piszczek, Kowalski, Pluta, Byrski - Kalicki (70′ Kaczor), Kostrubała, Nowak, Leszczak (85′ Wajda), Ogar (65′ Metz) - Górecki.

Olimpia: Czapliński - Olszewski (76′ Jakuszewski), Piłatowski, Gogol, Szczepanik - Hryszko (46′ Steć), Dołubizna, Sobótka, Grzybowski, Dzierbicki (46′ Gagacki) - Zapolnik.

Żółte kartki: Metz, Nowak (Garbarnia) - Steć (Olimpia).

Sędzia: Rafał Sawicki (Tarnobrzeg).