IV liga: Promień podtrzymał passę zwycięstw

piłka nożna / Mońki 2008-05-01 20:44:51

Kolejny mecz, z wyżej notowanym przeciwnikiem, wygrał Promień. Tym razem na własnym boisku, monieccy piłkarze okazali się lepsi od trzeciej w tabeli Cresovii Siemiatycze, wygrywając 3:1.

Początek meczu należał do gości. Nowy nabytek Cresovii Piotr Niwiński dwukrotnie zagroził bramce Promienia. Najpierw w groźniej sytuacji Paweł Szypcio wybronił strzał napastnika gości, a następnie ten sam zawodnik w polu karnym nieczysto trafił w piłkę i skończyło się na strachu. Gdy w 15 minucie boisko musiał opuścić, z powodu kontuzji, Marcin Kopliński wydawało się, że nie będzie dobrze. Przypomnę, że mecz Promień rozpoczął bez 3 innych Białostoczan: Mateli, Rybołowicza i Płońskiego, więc na boisku pozostał tylko jeden "srtranieri" Adam Wiński. Jednak już chwilę później zmiennik Tomasz Pilczuk, dla którego był to IV-ligowy debiut, mocno zacentrował z linii końcowej boiska, akcję zamknął Adam Młodzianowski, który dograł piłkę do Łukasza Strudniarka, a ten pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Ten sam zawodnik niespełna kwadrans później mógł zostać bohaterem meczu, gdy znalazł się sam przed pustą bramką, jednak z najbliższej odległości chybił. Końcówka pierwszej połowy ponownie należała do gości, jednak Promień dowiózł korzystny wynik do przerwy.

Druga połowa zaczęła się znakomicie dla Promienia. Ze środka boiska protopadłą piłke zagrał Studniarek, a w sytuacji sam na sam gola na 2 : 0 zdobywa niezawodny Grzegorz Kiszło. Później mecz się zaostrzył, zawodnicy od dłuższej chwili prosili się o kartki, a dostał ją w najmniej oczekiwanym momencie Kiszło, który walczył o piłkę w polu karnym przeciwników. Do końca meczu jednak sędzia Grzegorz Kozłowski obdarowywał nimi już tylko gości, z których aż dwóch musiało opuścić boisko za 2 zółte kartki. W międzyczasie Grzesiek Kiszło, w podobnym stylu co druga bramka, podwyższa na 3 : 0 (7 gol w ostatnich 3 meczach). Goście do końca dążyli do zmniejszenia rozmiarów porażki, co udało się im na 4 minuty przed końcem meczu, jednak to było wszystko na co było ich stać w tym dniu.

Promień Mońki - Cresovia Siemiatycze 3:1 (1:0)
Bramka: Studniarek 20', Kiszło 55', 70' - Niwiński 85'
Żółte Kartki : Kiszło - Lazurek, Andryszek, Kobus, Marks
Czerwone Kartki : - Lazurek 70' - za 2 żółte, Kobus 84'- za 2 żółte

PROMIEŃ : Szypcio - Wiński, Kobrzyniecki, Kopliński (15' Pilczuk, 90' Dąbrowski), Jarocki - Ziemkiewicz, Grygo, Kulikowski, Młodzianowski - Studniarek (73' Draheim), Kiszło.

CRESOVIA : Karolczuk - Kowalczyk (55' Kobus), Marks, Stępkowski, Lazurek - Koczuk (75' Kotyłowski), Milewski, Stypułkowski, Lesiuk - Niwiński, Andryszek

źródło: promien_monki.webpark.pl