Po pierwszym dniu ćwierćfinałów MP juniorów

koszykówka / Białystok 2008-05-02 19:01:03

Od dziś do niedzieli w Białymstoku rozgrywany jest turniej 1/4 finałów Mistrzostw Polski juniorów. W zawodach oprócz gospodarzy biorą udział drużyny z Jeleniej Góry, Gliwic i Tarnobrzegu. W pierwszym dniu turnieju zwycięstwa odnieśli koszykarze Gimbasketu oraz Siarki Tarnobrzeg.

Pierwsi na parkiecie zaprezentowali się koszykarze siarki Tarnobrzeg oraz Britam Gliwice. Przez ponad trzy kwarty meczu prowadzili młodzi zawodnicy z Gliwic, a w połowie drugiej kwarty na tablicy widniał wynik aż 37:19 dla Britamu. Jednak na nieco ponad 2 minut do końca, na prowadzenie wyszła Siarka. Do ostatniej syreny trwała emocjonująca walka, więcej opanowania zaprezentowali tarnobrzescy zawodnicy, którzy wykorzystując proste błędy przeciwników, wygrali 93:88.

W drugim spotkaniu gospodarze turnieju, Gimbasket Białystok zdeklasował zespół Sudetów Jelenia Góra. Białostoczanie na początku meczu zyskali przewagę kilkunastu punktów i wraz z upływem gry, sukcesywnie powiększali różnicę oczek. Goście całe spotkanie nie potrafili poradzić sobie z obroną strefową Gimbasketu. W białostockim zespole świetny mecz rozegrał Krzysztof Sulima- zdobywca aż 40 punktów i to właśnie on otworzył celnym rzutem drugą setkę wyniku. Po koniec meczu trener gospodarzy dał pograć rezerwowym, a Ci nadal zwiększali przewagę punktową. Ostatecznie Gimbasket Białystok wygrał mecz przeszło czterdziestoma punktami. Z przebiegu gry wygląda, że gospodarze będą faworytem turnieju.

Kolejne mecze rozegrane zostaną jutro (03.05.2008), o 9:30 zmierzą się drużyny Sudetów Jelenia Góra z Siarką Tarnobrzeg, a o 11:30 na parkiet wybiegną gospodarze turnieju, Gimbasket Białystok oraz Britamu Gliwice.

Siarka Tarnobrzeg - Britam Gliwice 93:88 (17:22; 19:18; 20:21; 37:27)
Siarka: Chuchnowski 21, Rogala 21, Woźniak 20, Krakowiak 15, Wdowiak 8, Bąk 8
GTK: Soehrich 24, Cupiał 21, Sobański 19, Kowalski 14, Kaflowski 10

Gimbasket Białystok - Sudety Jelenia Góra 115:73 (34:24; 24:16; 27:15; 30:18)
Gimbasket: Sulima 40, Rapucha 19, Iwaniuk 19, Kromer 10, Weremijewicz 9, Zawadzki 6, Bondar 6, Kruk 4, Jabłoński 2
Sudety: Klimek 15, Kozak 12, Raczek 12, Kiełbasa 10, Popłowski 6, Studniarek 6, Przybryga 5, Wolski 4, Radziszewski 2, Chrustowski 1