II liga: Koszykarze Tura Bielsk Podlaski przegrali w Krakowie

koszykówka / Kraków 2013-10-13 13:35:19

Koszykarze drugoligowego Tura Bielsk Podlaski nie sprostali na wyjeździe akademickiemu zespołowi AZF AWF Kraków, z którym przegrali 70:80 (9:23, 25:18, 24:20, 22:9).

Od pierwszych minut bielszczanie rozpoczęli wypracowywanie przewagi, która po skutecznym rzucie za trzy punkty Kamila Zakrzewskiego wynosiła już 14:4. W drugiej odsłonie seryjnie zdobywane punkty pozwoliły osiągnąć prowadzenie 30:18 w połowie kwarty, ale przewaga została szybko roztrwoniona.

W trzeciej kwarcie gospodarze skutecznie egzekwowali rzuty wolne, a przewaga Tura wynosiła zaledwie 46:42. Po celnym rzucie Jakuba Dwernickiego krakowska drużyna objęła prowadzenie 58:57 na koniec trzeciej odsłony. W czwartej kwarcie podopieczni Andrzeja Sinielnikowa byli bezsilni i ostatecznie przegrali 70:80.

AZS AWF Kraków - Tur Bielsk Podlaski 80:70 (9:23, 25:18, 24:20, 22:9)

Tur: Zabielski 21, Misiewicz 15, Brzozowski 11, Zakrzewski 8, K. Jóźwiuk 4 oraz Szczepiński 8, Wysocki 2, J. Jóźwiuk 1, Koc, Komenda.