Młoda Ekstraklasa: Jagiellonia - Lech Poznań 1:3 (0:0)

piłka nożna / Bialystok 2008-05-03 15:21:52

Drużyna Jagiellonii Białystok, występująca w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy, przegrała na własnym boisku z zespołem Lecha Poznań 1:3 (0:0)

Pierwsza połowa była bardzo dobra w wykonaniu gospodarzy. To oni stworzyli więcej dobrych sytuacji a goście ograniczali się do rozbijania ataków przeciwnika. Poznaniacy jedyny raz zagrozili bramce Czaplińskiego w 4 minucie meczu. Jeden z zawodników Kolejorza ładnie uderzył piłkę z rzutu wolnego z odległości 17 metrów od bramki, lecz nasz bramkarz udanie wybił futbolówkę przed siebie. Chwilę później Jagiellonia miała dobra sytuację do strzelenia gola. Z odległości ok. 30 metrów po strzale Dariusza Łatki bramkarz Lecha z największymi problemami przerzucił piłkę nad poprzeczką. Po raz kolejny mocny strzał z dalszej odległości gospodarze oddali w 24 minucie, jednak po raz kolejny golkiper Lecha, mimo że na dwie raty, to zażegnał niebezpieczeństwo pod swoją bramką. W 32 minucie spotkania Michał Renusz, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, strzelił głową i minimalnie chybił. Więcej emocji w pierwszej części meczu nie było.

Drugą połowę z impetem zaczęli gospodarze. Już kilkadziesiąt sekund po pierwszym gwizdku sędziego w tej części spotkania, Karol Janik z ostrego kąta uderzył na bramkę, jednak na posterunku był bramkarz Lecha, który wybił piłkę na korner. W 49 minucie prowadzenie zdobyli gospodarze. Wprowadzony na drugie 45 minut Kamil Zaniewski zdecydował się na strzał z 28 metra i dał prowadzenie Jagiellonii. Od tej pory miażdzącą przewagę na boisku osiągnął Lech Poznań. Najpierw w 51 minuce po strzale głową napastnika przyjezdnych Czapliński z trudem przerzucił piłkę ponad bramką. 12o sekund później Lech powienien wyrównać, lecz Możdzeń minął się z futbolówką 2 metry przed pusta bramką Jagi.

Goście udekumentowali swoją dominację w 61 minucie. Błąd popełniła obrona gospodarzy, która chciała łapać na spalonym Marka Gołębiowskiego. Napastnik Kolejorza znalazł się sam na sam z Czaplińskim i nie dał szans naszemu bramkarzowi. W 67 minucie Jagiellonia mogła zdobyć drugą bramkę. Ivo Zubrzycki dostał podanie w lewego skrzydła i z najbliższej odległości efektownym strzałem głową minimalnie się pomylił. Drugą bramkę zdobyli za to goście. Dokładną piłkę na głowę dostał po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Artur Sarna i bezradny bramkarz Żółto-czerwonych tylko minął piłkę wzrokiem. Kilka chwil później Poznaniacy dobili Jagiellonię. Na sam na sam wyszedł Tatarczuk, dostrzegł lepiej ustawionego Gołębiowskiego a ten z najbliższej odległości dopełnił formalności. Lech mógł zdobyć czwartą bramkę, lecz po strzale z rzutu wolnego piłka minimalnie minęła lewy słupek bramki.

Jagiellonia Białystok – Lech Poznań 1:3 (0:0)

Jagiellonia: Czapliński – Sulkowski, Stankieiwcz (85 Ptaszyński), Gogol, Łatka – Janik (75 Butkiewiucz), Renusz (59 Choiński), Strózik, Karwacki (46 Zaniewski) - Sokołowski (46 Zubrzycki), Piesiecki

Żółte kartki: Łatka, Sulkowski (Jagiellonia) – Kadziński, Gołębiowski, Machaj (Lech)

Sędziował: Giejsztorewicz ( Suwałki)