III liga: Zwycięstwo Warmii Grajewo w derbach powiatu

piłka nożna / Grajewo 2013-10-20 00:20:41

W sobotnich derbach powiatu grajewskiego Warmia pokonała Wissę Szczuczyn 1:0 (0:0). Goście kończyli mecz w dziewiątkę, natomiast Warmia objęła prowadzenie dopiero w 62. minucie po uderzeniu Marcina Strzelińskiego.

Początek spotkania to bardzo ostrożna gra obu zespołów, która toczyła się główne w środku pola. Gospodarze stworzyli groźną akcję w 7. minucie, gdy lewą stroną przedarł się Piotr Chyliński, ale jego podania nie sięgnął Tomasz Dzierzgowski. Kilka minut później obok słupka uderzył Rafał Kozikowski. W 19. minucie świetnie przed polem karnym podał Dzierzgowski w kierunku Kamila Randzio, a akcja zakończyła się tylko na rzucie rożnym. Po chwili Dzierzgowski uderzył delikatnie obok spojenia słupka z poprzeczką. W 28. minucie bramkarz Wissy Paweł Rudniew faulował przed polem karnym szarżującego Dzierzgowskiego, a arbiter pokazał mu czerwoną kartkę. Cztery minuty później kolejny czerwony kartonik ujrzał Mateusz Nikitin, który dopuścił się zagrania ręką w polu karnym. Ze strzałem Rafała Kozikowskiego z rzutu karnego poradził sobie rezerwowy bramkarz gości Mateusz Mierzejewski, który jeszcze kilkukrotnie ratował swój zespół przed utratą bramek. W odpowiedzi pierwszy groźny strzał oddała Wissa, gdy futbolówkę obok słupka posłał Marcin Dworzańczyk. Przed końcem pierwszej połowy dobre okazje zmarnowali Strzeliński i Chyliński.

Po przerwie przez kilka minut nie było widać różnicy związanej z ilością zawodników w obydwu zespołach. Żadna ze stron nie potrafiła przeprowadzić jakiejś sensownej akcji, która mogła przynieść bramkę. Groźnie pod bramką gospodarzy zrobiło się w 52. minucie. Rajd Tomasza Dąbrowskiego zakończył się wrzutką w pole karne, ale do piłki nie doszedł Wojciech Łapiński. W 62. minucie szybką akcję prawą stroną zainicjował Randzio, który minął obrońcę i zagrał w kierunku Strzelińskiego, który pewnie skierował piłkę do bramki. W 74. minucie okazję do podwyższenia wyniku miał Marcin Mikucki, ale zamiast umieścić futbolówkę w pustej bramce trafił w poprzeczkę. Pięć minut później na silny strzał z około 30 metrów zdecydował się Dworzańczyk, ale Krzysztof Gieniusz był na posterunku. W ostatnich minutach kilka razy fatalnie zachowali się Dzierzgowski, Strzeliński i Arciszewski. W końcówce goście próbowali zmienić wynik ambitnie atakując, ale zabrakło im skuteczności i przede wszystkim siły.

Po spotkaniu trener Warmii Leszek Zawadzki cieszył się przede wszystkim z trzech punktów.

- Osiągnęliśmy główny cel, jakim jest zdobycie trzech punktów. Mecz dobrze się dla nas ułożył w pierwszej połowie po dwóch czerwonych kartkach, jednak nie wykorzystaliśmy tego w pełni. Moi piłkarze zagrali trochę nerwowo i można ich mocno zganić za małą skuteczność pod bramką. Ale czasami tak bywa w meczach z przewagą zawodników. To nasze pierwsze zwycięstwo i będziemy pracować, aby były następne.

Powodów do zadowolenia nie miał szkoleniowiec gości Dzidosław Żuberek.

- Trochę usprawiedliwia nas strata dwóch zawodników, ponieważ do pierwszej czerwonej kartki nie było źle. Sędzia chyba trochę z nią przesadził, z kolei druga była sprawiedliwa. Mimo gry w dziewiątkę, to moi piłkarze zasłużyli na pochwałę. Nie każda drużyna potrafi tak się zaprezentować w tej sytuacji. Sam mecz był niemrawy, za mało było szybkich akcji czy skutecznych zagrań. Szkoda punktów - skwitował Dzidosław Żuberek.

Warmia Grajewo - Wissa Szczuczyn 1:0 (0:0)
Marcin Strzeliński 62'.

Warmia: Gieniusz - Arciszewski, Lekenta, Sypytkowski (70' Cybulski), Koszczuk, Randzio (86' Baczewski), Osypiuk, Kozikowski, Strzeliński, Chyliński (59' Mikucki), Dzierzgowski.

Wissa: Rudniew - Orłowski, Guzowski, Waszkiewicz, Zalewski (30' Mierzejewski), Nikitin, Berezowski, Kurcewicz, Dąbrowski (67' P. Marcinkiewicz), Łapiński, Dworzańczyk.

Żółte kartki: Arciszewski, Randzio, Kozikowski (Warmia) - Orłowski, Berezowski, Kurcewicz (Wissa).

Czerwone kartki: Rudniew (28', za faul, Wissa), Nikitin (32', za zagranie ręką, Wissa).

Sędzia: Konrad Lewończuk (Białystok). Liniowi: Daniel Niemyjski, Rafał Skowronek.