III liga: Warmia Grajewo zremisowała ważny mecz

piłka nożna / Grajewo 2013-10-26 20:55:06

W sobotnie popołudnie w Grajewie odbył się ważny dla układu dolnej części tabeli III ligi mecz pomiędzy Warmią Grajewo a Granicą Kętrzyn. Zakończył się on remisem 2:2 (1:1).

Mecz rozpoczął się dobrze dla gospodarzy. Już w pierwszej akcji wywalczyli rzut karny, ponieważ w polu karnym Mateusz Łukomski dopuścił się faulu na Pawle Sypytkowskim. Pewnym wykonawcą jedenastki był Marcin Arciszewski, który dał Warmii prowadzenie. Po bramce grajewianie chcieli pójść za ciosem i kilkukrotnie groźnie atakowali rywala. Gospodarzom zabrakło skuteczności, m.in. w 7. minucie, gdy w indywidualnej akcji Kamil Randzio zgubił piłkę w kluczowym momencie. Kilka minut później dobrego podania Tomasza Dzierzgowskiego w pole karne nie przejął żaden z kolegów. W 15. minucie po rzucie wolnym bitym przez Sypytkowskiego w ostatniej chwili piłkę na rzut rożny wybił bramkarz. W 23. minucie silny strzał Daniela Wierzbowskiego z trudem obronił Krzysztof Gieniusz. Po chwili ten sam zawodnik uderzył nad poprzeczką. W odpowiedzi kolejną akcję przeprowadził Dzierzgowski, a Piotr Chyliński z trudnej pozycji uderzył niecelnie. W 35. minucie po rzucie rożnym piłkę wypuścił z rąk Gieniusz, ale Granica nie potrafiła tego wykorzystać. W kolejnej akcji Strzeliński uderzył obok słupka. Przed końcem pierwszej połowy błąd Warmii bezlitośnie wykorzystał Damian Mazurowski, który doprowadził do remisu.

Po wznowieniu gry powody do radości mieli piłkarze i kibice Warmii. Prosty błąd obrońcy Granicy wykorzystał Randzio, który przejął piłkę, przekazał ją Strzelińskiemu, a ten pewnym strzałem pokonał bramkarza. Kilka minut później podania Chylińskiego nie wykorzystał Dzierzgowski. W 58. minucie drugą żółtą kartkę obejrzał Konrad Szerszeń i Granica musiała radzić sobie w dziesiątkę. W 69. minucie goście zdołali wyrównać. Fatalny błąd Adama Lekenty wykorzystał Mazurowski, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Dwie minuty później ładny strzał Rafała Kozikowskiego z rzutu wolnego przeleciał nad poprzeczką. W 74. minucie brutalnie faulowany przez Kamila Piątkowskiego był Dzierzgowski. Pomocnik Granicy został wyrzucony z boiska. Pomimo przewagi dwóch zawodników gospodarzom nie udało się zdobyć upragnionej bramki. Najbliżej tego był w 85. minucie Damian Gutowski, który trafił w poprzeczkę, a odbita futbolówka uderzyła w plecy bramkarza i wyszła na rzut rożny. Po chwili strzał Gutowskiego wylądował w rękach bramkarza.

Po meczu trener gospodarzy Leszek Zawadzki nie krył rozczarowania.

- Nie wiem, co się dzieje z moimi zawodnikami. Dzisiaj po raz drugi graliśmy z przewagą dwóch zawodników i nic z tego nie wyszło. Zaczęło się dobrze od początku, ale po zdobyciu prowadzenia nie wykorzystaliśmy kilku sytuacji. Później oddaliśmy gościom pole. Podobnie było w drugiej połowie: bramka i znów zmarnowane okazje, pozwolenie na grę dla gości. Wynik nikogo nie zadowala. Trzeba solidnie popracować, bo jest jeszcze kilka spotkań - powiedział szkoleniowiec Warmii Leszek Zawadzki.

Warmia Grajewo - Granica Kętrzyn 2:2 (1:1)
Marcin Arciszewski 3' (k), Marcin Strzeliński 49' - Damian Mazurowski 44', 69'.

Warmia: Gieniusz - Arciszewski, Lekenta (79' Gutowski), Sypytkowski (66' Cybulski), Kaszczuk, Randzio (83' Mikucki), Osypiuk, Kozikowski, Strzeliński, Chyliński, Dzierzgowski.

Granica: Korowaj - Piątkowski, Mazurowski (90' Mańkowski), K. Rałowiec, Rotenberg, Wierzbowski (87' Jakubczak), Traut, Gan, M. Rałowiec, Szerszeń, Łukomski (38' Szmelc).

Żółte kartki: Sypytkowski (Warmia) - Wierzbowski, Traut, Szerszeń (Granica).

Czerwone kartki: Szerszeń (58’, za drugą żółtą, Granica), Piątkowski (73’, za faul, Granica).

Sędzia: Marek Bilmin (Białystok). Liniowi: Marcin Adamski, Wojciech Jakubczyk.

Widzów: 100 (w tym 30 z Kętrzyna).