II liga: Zabójcza końcówka Olimpii Zambrów

piłka nożna / Nowy D.M. 2013-11-03 21:08:56

Olimpia Zambrów wygrała wyjazdowe spotkanie 15. kolejki II ligi ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 2:1 (0:1). "Biało-niebiescy" przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść w ostatnim kwadransie, gdy na listę strzelców wpisywali się Michał Poduch i Mariusz Gogol.

Gospodarze objęli prowadzenie w 34. minucie meczu. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Piotr Maślanka, a głową po długim rogu uderzył Przemysław Szabat, który zmusił Piotra Czaplińskiego do kapitulacji. Piłkarze Olimpii odpowiedzieli bramką dopiero w 78. minucie po akcji Bartłomieja Dołubizny, który zagrał futbolówkę wzdłuż bramki, a do wyrównania doprowadził przebywający na boisku od 6 minut Michał Poduch. Trafienie na wagę zwycięstwa Olimpii padło w 90. minucie rywalizacji. Po stałym fragmencie gry dośrodkowanie Łukasza Grzybowskiego wykorzystał kapitan zambrowian Mariusz Gogol, który skutecznie zamknął akcję i pokonał bramkarza Świtu.

- To był typowy mecz walki. W pierwszej połowie lekką przewagę osiągnął Świt, natomiast w drugiej odsłonie zagraliśmy bardzo dobrze od pierwszej do ostatniej minuty. Dominowaliśmy, oddaliśmy mnóstwo strzałów i posłaliśmy wiele dośrodkowań w pole karne. Mieliśmy co najmniej trzy stuprocentowe sytuacje, w których dwukrotnie znalazł się Arek Ciach, a raz Bartek Dołubizna - relacjonuje przebieg niedzielnego spotkania szkoleniowiec Olimpii Krzysztof Zalewski.

Zwycięstwo pozwoliło Olimpii przesunąć się na 15. pozycję. W najbliższą sobotę 9 listopada zambrowianie podejmą przed własną publicznością szesnastego w tabeli Radomiaka Radom.

- Zagramy w końcu na własnym boisku, a więc chcielibyśmy zainaugurować II ligę w Zambrowie zwycięstwem. Na początku musimy ochłonąć po tym spotkaniu. Jutro okaże się, z jakimi mikrourazami mamy do czynienia u kilku zawodników po meczu ze Świtem - dodaje trener Olimpii.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Olimpia Zambrów 1:2 (1:0)
Przemysław Szabat 34′ - Michał Poduch 77′, Mariusz Gogol 90′.

Świt: Domżał - Szabat, Krzymiński, Melão, Nowotka - Kiwała, Obem (64' Kamiński), Sosnowski, Maślanka (78' Melon) - Santana (58' Adamski), Szczepański.

Olimpia: Czapliński - Olszewski, Piłatowski, Gogol, Sobótka - Hryszko, Dołubizna, Grzybowski, Jastrzębski - Zapolnik, Ciach (71' Poduch).

Żółte kartki: Obem (Świt) - Piłatowski, Sobótka (Olimpia).

Sędzia: Michał Woś (Zamość).