II liga: Remis Wigier Suwałki w pojedynku na szczycie

piłka nożna / Siedlce 2013-11-03 21:15:15

W pojedynku na szczycie II ligi Wigry Suwałki zremisowały w Siedlcach z liderującą Pogonią 1:1 (0:1). Prowadzenie gospodarzom dało samobójcze trafienie Kamila Lauryna. Gola na wagę remisu zdobył Adrian Karankiewicz.

W 9. minucie w pole karne Wigier dośrodkowywał Samuelson Odunka, a niewiele zabrakło, aby futbolówkę sięgnął Łukasz Zaniewski. W 15. minucie podania Kamila Lauryna nie wykorzystał Adrian Karankiewicz, który uderzył wprost w interweniującego golkipera Pogoni. Gospodarze odpowiedzieli akcją szczególnie aktywnego Odunki, z którego strzałem poradził sobie Karol Salik. W 33. minucie kolejną dynamiczną akcję przeprowadził Odunka, a mocno bita przez Nigeryjczyka futbolówka niefortunnie odbiła się od Kamila Lauryna i wpadła do bramki suwalskich Wigier.

Bramkarzy najpierw sprawdzili Sebastian Radzio oraz Adrian Dziubiński. Po godzinie gry Odunka z dogodnej pozycji uderzył w bramkarza Wigier, a jego dobitka była niecelna. W 63. minucie znowu górą był Salik, który w sytuacji sam na sam powstrzymał Krystiana Wójcika. Sześć minut później rewelacyjną okazję do wyrównania miał Radzio, który minął Jacka Kozaczyńskiego, ale w ostatniej chwili powstrzymał go Daniel Dybiec. W 84. minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego właściwie spożytkował Adrian Karankiewicz, który skutecznie główkował na bramkę Pogoni.

Suwalczanie pozostają wiceliderem II ligi z trzema punktami straty do Pogoni Siedlce. W sobotę 9 listopada podopieczni Donatasa Venceviciusa podejmą przed własną publicznością Concordię Elbląg. Początek rywalizacji z ostatnim zespołem ligi zaplanowano na godzinę 15:00.

Pogoń Siedlce - Wigry Suwałki 1:1 (1:0)
Kamil Lauryn 33' (s) - Adrian Karankiewicz 84'.

Pogoń: Kozaczyński - Dzienis, Dybiec, Urbański, Ratajczak - Odunka (86' Demianiuk), Rodak, Stromecki (89' Kaszubowski), Wójcik (81' Lach), Dziubiński (74' Guzek) - Zaniewski.

Wigry: Salik - Lauryn, Wenger, Karankiewicz, Widejko (75' Makaradze) - Romachów (65' Karłowicz), Atanacković, Drągowski, Bogusz - Tarnowski, Tuttas.

Żółte kartki: Dybiec (Pogoń) - Wenger, Karankiewicz, Widejko, Romachów, Atanacković (Wigry).

Sędzia: Piotr Idzik (Poznań).

Widzów: 2000.