IV liga: Hetman Tykocin - Olimpia Zambrów 0:5 (0:2)

piłka nożna / Tykocin 2008-05-04 14:21:18

Outsider podlaskiej IV ligi - Hetman Tykocin przegrał na własnym boisku z o wiele wyżej notowanym zespołem Olimpii Zambrów 0:5 (0:2)

Drużyna z Zambrowa kontynuuje bardzo dobrą passę, która świadczy o wysokiej formie podopiecznych trenera Adama Popławskiego. Gracze Olimpii wygrali ostatnie trzy spotkania (wliczając dzisiejsze) strzelając przeciwnikom jedenaście bramek, tracąc przy tym tylko jedną.

Przez pierwsze minuty gra była w miarę wyrównana. Przeważali goście, ale i zawodnicy Hetmana momentami starali się nawiązywać równorzędną walkę na boisku. Po pół godzinie gry piłkarze z Zambrowa wyszli na prowadzenie. Bramkę na 1:0 zdobył były gracz ŁKSu Łomża, grający na pozycji obrońcy Radosław Kowalczyk. Drugi raz futbolówka znalazła się w siatce Hetmana po uderzeniu obchodzącego niedawno 22. urodziny Damiana Kaczyńskiego. Do przerwy goście prowadzili 2:0.

W drugiej części spotkania kolejne bramki zdobywali nadal tylko przyjezdni. Kaczyński w 65 minucie zdobył dwoją drugą bramkę w tym meczu i podwyższył stan spotkania na 3:0. Chwilę później bramkarz gospodarzy po raz kolejny wyjmował piłkę z siatki, gdyż kolejne celne trafienie oddali gracze Olimpii a mianowicie skuteczny w rundzie wiosennej Wojciech Kowalczyk. W ostatnich minutach meczu gości piątą bramką dobił ponownie jeden z obrońców zambrowian - Daniel Fiedorczuk.

Gracze Olimpii zdobyli pewnie 3 punkty i w razie porażki Pogoni Łapy w dzisiejszym spotkaniu w Bielsku Podlaskim będą mogli wskoczyć na 4. pozycję w tabeli

Hetman Tykocin - Olimpia Zambrów 0:5 (0:2)

Bramki: 0:1 - R. Kowalczyk [30], 0:2,0:3 - Kaczyński [43],[65], 0:4 - W. Kowalczyk [67], 0:5 - Fiedorczuk [89]