II liga: Olimpia Zambrów uległa Limanovii Limanowa 1:2

piłka nożna / Limanowa 2013-11-17 16:34:51

W 17. kolejce II ligi Olimpia Zambrów przegrała na wyjeździe z Limanovią Limanowa 1:2 (0:1). Honorowe trafienie dla zambrowian zdobył w 78. minucie meczu Michał Hryszko.

W pierwszych minutach zaatakowała Olimpia, a strzały na bramkę gospodarzy oddali Przemysław Jastrzębski oraz Michał Kuczałek. Pierwszy został zablokowany, natomiast drugi strzał poszybował wysoko nad bramką Limanovii. W 4. minucie prawą stroną przepchnęli się piłkarze gospodarzy. Dośrodkowanie z bocznego sektora boiska przedłużył Wojciech Dziadzio, a sytuację wykorzystał Arkadiusz Serafin, który uderzeniem z dziesięciu metrów pokonał Piotra Czaplińskiego. Trzy minuty później dobrą akcję przeprowadził Michał Hryszko, ale nikt nie zamknął jego podania w pole karne. W 13. minucie niebezpieczeństwo pod bramką Olimpii zażegnał Mariusz Gogol, który wyjaśnił sytuację. W 21. minucie dośrodkowanie Tomasza Jakuszewskiego nieznacznie minęło bramkę strzeżoną przez Waldemara Sotnickiego. Po kilku minutach silnego strzału próbował Hryszko, ale zablokował go Radosław Kulewicz. W 39. minucie dośrodkowanie Pawła Pyciaka zdjął z głowy Dziadzio Łukasz Piłatowski, który uchronił Olimpię przed utratą bramki. Minutę przed końcem pierwszej połowy zbyt nisko dośrodkowywał z rzutu wolnego Jastrzębski. W 45. minucie po drobnym urazie na boisko bez zgody sędziego wszedł Pyciak, który za swoje zachowanie został ukarany żółtą kartką.

W 46. minucie groźnie zrobiło się w polu karnym Limanovii, ale defensorzy zdołali wybić piłkę na aut. W 50. minucie najpierw Czapliński obronił strzał Mateusza Orzechowskiego, a następnie Sotnicki złapał szybującą futbolówkę uderzoną przez Jakuszewskiego. Pięć minut później w dobrej sytuacji w polu karnym gospodarzy znalazł się Przemysław Jastrzębski, ale jego celny strzał okazał się zbyt lekki. W 62. minucie dośrodkowanie Dawida Basty przeleciała przez całe pole karne zambrowian nie znajdując adresata. Limanovia ograniczała się do przeszkadzania podopiecznym Krzysztofa Zalewskiego i przerywała ich akcje faulami na ogół w środku boiska. W 65. minucie z dogodnej pozycji strzelał Hryszko, a z problemami obronił Sotnicki, który wypluł piłkę przed siebie i po chwili naprawił swój błąd. W 78. minucie Olimpia dopięła swego i doprowadziła do wyrównania. Piłkę wrzuconą z autu w pole karne głową wybił przed siebie obrońca, a futbolówka wylądowała pod nogami Hryszki, który bez zastanowienia oddał strzał po długim rogu i zaskoczył Sotnickiego. W 81. minucie ze strzałem Pawła Czajki poradził sobie Czapliński. Sześć minut przed końcem spotkania Limanovia krótko rozegrała rzut rożny, a nieudanie uderzona przez Kulewicza piłka wylądowała pod nogami Dziadzio, który strzałem przy słupku dał gospodarzom prowadzenie. W doliczonym czasie gry z lewej strony dośrodkowywał pomocnik "biało-niebieskich" Jastrzębski, a niecelnie główkował Arkadiusz Ciach.

W ostatnim tegorocznym ligowym meczu Olimpia w najbliższą niedzielę 24 listopada podejmie przed własną publicznością Motor Lublin. Początek rywalizacji o 13:00. Bukmacher Unibet faworyta upatruje w Olimpii Zambrów, za której zwycięstwo oferuje atrakcyjny kurs 2,30.

Limanovia Limanowa - Olimpia Zambrów 2:1 (1:0)
Arkadiusz Serafin 4′, Wojciech Dziadzio 84′ - Michał Hryszko 78′.

Limanovia: Sotnicki - Basta, Kulewicz, Garzeł, Majcher (77' Kuligowski), Pyciak (74' Komorek), Sadio, Orzechowski (59' Czajka), Serafin (66' Pająk), Pietras, Dziadzio.

Olimpia: Czapliński - Olszewski (85' Sobótka), Piłatowski, Gogol, Szczepanik (72' Ciach) - Hryszko, Kuczałek, Grzybowski, Jakuszewski (80' Steć), Jastrzębski - Poduch.

Żółte kartki: Pyciak, Komorek, Czajka (Limanovia).

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź). Liniowi: Piotr Szubielski, Maciej Majewski.