Zakończył się turniej 1/4 MP juniorów

koszykówka / Białystok 2008-05-04 16:17:33

Dziś rozegrano ostatnie mecze turnieju. W spotkaniu o 3 pozycję zwyciężyli młodzi koszykarze z Gliwic. Natomiast w konfrontacji niepokonanych dotychczas zespołów lepsi okazali się gospodarze zawodów, Gimbasket Białystok.

W pierwszym spotkaniu na parkiecie walczyły drużyny z Gliwic oraz Jeleniej Góry. Mecz o trzecie miejsce w turnieju lepiej rozpoczęli młodzi koszykarze Sudetów.  Wykorzystując wiele niedokładności w poczynaniach Britamu, zawodnicy z Jeleniej Góry schodząc na przerwę prowadzili już 12 punktami. Od trzeciej kwarty to młodzi gliwiczanie narzucili swój styl gry i szybko odrobili straty. Wysoko przegrana kwarta wprowadziła nerwowość zespół Sudetów. Młodzi koszykarze stracili pomysł na grę, co wykorzystali przeciwnicy i trzecia pozycja w turnieju przypadła GTK Britam Gliwice.

W drugim, decydującym o zwycięstwie w turnieju spotkał się Gimbasket Białystok z Siarką Tarnobrzeg. Rywalizacja dwóch niepokonanych dotychczas zespołów zapowiadała się bardzo ciekawie, jednak gospodarze szybko udowodnili, że są znacznie lepszą drużyną. Wysoko wygrane dwie pierwsze kwarty, uniemożliwiły nawiązanie walki przez koszykarzy Siarki. Zwłaszcza druga kwarta(23:5) mogła odebrać przeciwnikom Gimbasketu ochotę na grę. Wynik do przerwy 48:15 świadczy, że tylko cud może odebrać zwycięstwo podopiecznym trenera Maliszewskiego. Tak duża przewaga wprowadziła rozluźnienie w szeregach gospodarzy, przez co w drugiej połowie różnica punktowa cały czas utrzymywała się na poziomie około trzydziestu punktów. Gospodarze odnieśli bezdyskusyjne zwycięstwo zarówno w ostatnim meczu jak i w całym ćwierćfinałowym turnieju.

Britam Gliwice - Sudety Jelenia Góra 88:80 (19:28, 19:22, 30:12, 20:18)
Britam: Sobański 28, Cupiał 18, Soehrich 14, Owczarek 12, Kowalski 7, Kaflowski 7, Metera 2
Sudety: Klimek 21, Kiełbasa 18, Raczek 15, Przydryga 13, Chrustowski 9, Radziszewski 2, Horeglad 2

Gimbasket Białystok - Siarka Tarnobrzeg 90:62 (24:10, 23:5, 22:24, 21:23)
Gimbasket: Kromer 25, Sulima 22, Rapucha 13, Zawadzki 7, Iwaniuk 7, Bondar 6, Jabłoński 6, Weremijewicz 4
Siarka: Woźniak 28, Wdowiak 12, Krakowiak 10, Śmiech 7, Tuderek 3, Pyszniak 2