II liga: Olimpia Zambrów sprosta Motorowi Lublin?

piłka nożna / Zambrów 2013-11-24 10:48:30

Dzisiaj 24 listopada piłkarze Olimpii Zambrów podejmą przed własną publicznością sąsiadujący w tabeli Motor Lublin. Podopieczni Krzysztofa Zalewskiego postarają się zakończyć piłkarską jesień zwycięstwem. Początek meczu o godzinie 13:00.

Motor Lublin jest sklasyfikowany na trzynastym miejscu w tabeli. W dotychczasowych siedemnastu kolejkach odnotował pięć zwycięstw oraz pięć remisów, natomiast siedmiokrotnie doznał goryczy porażki. Zespół prowadzony przez Roberta Kasperczyka legitymuje się bilansem bramkowym 29:33.

Dwa punkty mniej od niedzielnego rywala ma na swoim koncie zespół Olimpii Zambrów. „Biało-niebiescy” zdobyli 18 punktów wygrywając pięć spotkań, trzy remisując i dziewięć przegrywając. Zambrowianom udało się zdobyć piętnaście bramek, natomiast ich przeciwnicy strzelili 20 goli.

W inaugurującej drugoligowe zmagania kolejce Motor Lublin zremisował na własnym obiekcie z Olimpią Zambrów 1:1 (1:1). Gospodarzom prowadzenie dał w 22. minucie Ukrainiec Ihor Mihałewśkyj, natomiast trzy minuty później do wyrównania doprowadził uderzeniem głową Arkadiusz Ciach.

Podczas minionego weekendu 16-17 listopada Motor bezbramkowo zremisował u siebie z Legionovią Legionowo. Z kolei Olimpia przegrała w Limanowej 1:2. Więcej o meczu Olimpii w odrębnym artykule.

Najlepszym strzelcem lublinian jest Maciej Tataj, który jedenastokrotnie wpisywał się na listę strzelców. W barwach zambrowskiej Olimpii po cztery trafienia zanotowali Łukasz Grzybowski i Kamil Zapolnik.

Olimpia Zambrów - Motor Lublin
Boczne boisko przy Stadionie Miejskim w Zambrowie, 24 listopada 2013, godzina 13:00

źródło: Olimpia Zambrów