II liga: Osłabiony Tur Bielsk Podlaski przegrał w Krakowie

koszykówka / Kraków 2013-12-02 07:50:20

Koszykarze drugoligowego Tura Bielsk Podlaski bez trzech zawodników w składzie przegrali wyjazdowe spotkanie z AZS AGH Kraków 71:82 (19:35; 14:16; 22:13; 16:18).

W zespole prowadzonym przez Andrzeja Sienielnikowa nie mogli wystąpić w sobotę kontuzjowani Kamil Zakrzewski i Tomasz Szczepiński. Dodatkowo do rywalizacji z krakowską drużyną nie mógł przystąpić Mirosław Wysocki.

Od początku pierwszej kwarty przewagę punktową osiągnęli koszykarze Tura, jednak potrafili ją szybko roztrwonić tracąc czternaście punktów z rzędu pod koniec pierwszej odsłony i przegrywając ją ostatecznie 19:35. W drugiej kwarcie bielszczanie notowali bardzo dużo strat, a gospodarze nieznacznie powiększyli przewagę wygrywając 16:14.

W drugiej połowie Tur był zdecydowanie skuteczniejszy, natomiast jego obrońcy popełniali mniej błędów. Celne rzuty Arkadiusza Zabielskiego sprawiły, iż Tur zmniejszył stratę do 13 punktów, a następnie zniwelował ją do dziesięciu oczek. Krakowianie dowieźli prowadzenie do końca odnotowując szóste zwycięstwo, natomiast Tur przegrał czwarty wyjazdowy mecz w sezonie.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Tura okazał się Łukasz Kuczyński, który zdobył 21 punktów.

AZS AGH Kraków - Tur Bielsk Podlaski 82:71 (35:19, 16:14, 13:22, 18:16)

Tur: Łukasz Kuczyński 21 1x3 (9zb., 3as., 2p)., Arkadiusz Zabielski 17 1x3 (10zb., 2as., 1p)., Andrzej Misiewicz 12 (10zb., 1p., 1b)., Piotr Brzozowski 10 (1p., 1b)., Kordian Jóźwiuk 5 (2zb., 1p., 1b)., Jakub Jóźwiuk 4 (3zb., 1as., 1p)., Robert Iwaniuk 2 (1p)., Tomasz koc 0 (1zb., 2as).

źródło: inf. własne / Tur Bielsk Podlaski