Ekstraklasa: Siedem goli w Białymstoku, zwycięstwo "Jagi"

piłka nożna / Białystok 2013-12-02 20:02:24

W spotkaniu otwierającym 19. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy Jagiellonia Białystok pokonała przed własną publicznością Wisłę Kraków 5:2 (2:1).

Białostoczanie objęli prowadzenie już w 3. minucie, gdy nieudanie dośrodkowywana przez Rafała Grzyba piłka przelobowała Michała Miśkiewicza, odbiła się od słupka i przekroczyła linię bramkową. W 8. minucie odpowiedzieć mogli podopieczni Franciszka Smudy, ale strzał Pawła Brożka został zablokowany przez Ugo Ukaha. Sześć minut później precyzyjną wrzutką popisał się Dani Quintana, a Mateuszowi Piątkowskiemu nie pozostało nic innego jak równie celnie główkować obok bezradnego Miśkiewicza. W zdobyciu przez Wisłę Kraków kontaktowego gola pomógł gościom Mateusz Piątkowski, który po rzucie rożnym skierował piłkę do Brożka, a ten skierował piłkę głową do pustej bramki gospodarzy.

Pięć minut po wznowieniu gry na strzał zdecydował się Wilde-Donald Guerrier, ale okazał się on niecelny. W 54. minucie na 3:1 podwyższył Dawid Plizga, który wykorzystał podanie Piątkowskiego i oddał bardzo ładny strzał. Trzynaście minut później kolejnego gola dla Jagiellonii mógł zdobyć Piątkowski, ale spudłował w klarownej sytuacji. Napastnik "żółto-czerwonych" zrehabilitował się w 70. minucie, gdy uwolnił się spod opieki obrońców i pokonał Miśkiewicza. W 77. minucie pierwszą poważną interwencję zanotował Krzysztof Baran, który zatrzymał strzał Rafała Boguskiego. W 75. minucie w pole karne dośrodkowywał Łukasz Garguła, piłkę musnął Brożek, a drugiego gola dla Wisły zdobył Arkadiusz Głowacki. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry błąd popełnił Garguła, który wyłożył piłkę Adamowi Dźwigale. 18-letni obrońca najpierw trafił w poprzeczkę, ale jego poprawka znalazła już drogę do bramki.

W najbliższą sobotę 7 grudnia podopieczni Piotra Stokowca skonfrontują się w Szczecinie z miejscową Pogonią. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 18:00.

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 5:2 (2:1)
Rafał Grzyb 3', Mateusz Piątkowski 14', 70', Dawid Plizga 54', Adam Dźwigała 88' - Paweł Brożek 38', Arkadiusz Głowacki 74'.

Jagiellonia: K. Baran - Waszkiewicz, Ukah, M. Baran, Popchadze - Plizga, Grzyb, Pazdan, Quintana (80' Dźwigała), Norambuena (87' Tosik) - Piątkowski (83' Balaj).

Wisła: Miśkiewicz - Burliga, Głowacki, Jovanović, Bunoza - Chrapek, Stjepanović (46' Boguski), Brożek (63' Sarki), Garguła, Guerrier (75' Małecki) - Brożek.

Żółte kartki: Stjepanović, Głowacki, Jovanović, Małecki (Wisła).

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).

Widzów: 3376.