II liga: Piąte zwycięstwo Tura Bielsk Podlaski w sezonie

koszykówka / Bielsk Podlaski 2013-12-08 17:57:40

Piąte zwycięstwo w obecnym sezonie II ligi koszykówki mężczyzn odniósł zespół Tura Bielsk Podlaski, który we własnej hali pokonał KS Piaseczno 107:96 (27:25; 27:20; 20:21; 33:30).

Od pierwszych minut koszykarze Tura Bielsk Podlaski ambitnie budowali przewagę i po 90 sekundach prowadzili już 11:3, a następnie utrzymywali prowadzenie przy wyniku 21:11. Zespół z Piaseczna pod koniec pierwszej kwarty zaczął grać skuteczniej w defensywie, a podopieczni Andrzeja Sinielnikowa nie byli w stanie zatrzymać ich szybkich ataków. Goście wyrównali do stanu 23:23, a następnie potrafili osiągnąć przewagę 31:27.

W drugiej kwarcie ostro do pracy wzięli się przede wszystkim Łukasz Kuczyński, który najwięcej punktował oraz Piotr Brzozowski, który popisał się kilkoma skutecznymi "trójkami". Po jednym z rzutów Piotra Brzozowskiego za trzy punkty Tur prowadził 42:36, a ostatecznie po drugiej kwarcie na tablicy widniał rezultat 54:45.

W połowie trzeciej kwarty przewaga Tura wynosiła zaledwie trzy punkty (58:55), ale udało im się zagrać skutecznie i powiększyć ją do rozmiarów 69:61. Najwięcej punktów koszykarze obu zespołów rzucili w ostatniej kwarcie. Na 240 sekund przed końcem meczu był remis 88:88, ale lepsi w końcówce okazali się gospodarze. Tur Bielsk Podlaski zdołał zbudować 11-punktową przewagę i wygrać spotkanie 107:96.

Tur Bielsk Podlaski - KS Piaseczno 107:96 (27:25; 27:20; 20:21; 33:30)

Tur: Łukasz Kuczyński 31 3x3 (16zb., 3as., 3b)., Kamil Zakrzewski 27 6x3 (3zb., 3as)., Andrzej Misiewicz 22 2x3 (12zb., 5as., 1p)., Piotr Brzozowski 15 2x3 (3zb., 5as)., Jakub Jóźwiuk 10 1x3 (2zb., 5as., 1p)., Tomasz Szczepiński 2 (2zb., 3as)., Tomasz Koc 0 (3zb)., Kordian Jóźwiuk 0 (2as., 1p).

źródło: inf. własne / Tur Bielsk Podlaski