Ekstraklasa: Maciej Gajos dał zwycięstwo Jagiellonii Białystok

piłka nożna / Białystok 2013-12-14 10:49:36

W 21. kolejce T-Mobile Ekstraklasy Jagiellonia Białystok pokonała przed własną publicznością Widzew Łódź 1:0 (0:0). Gola na wagę zwycięstwa zdobył wprowadzony na boisko chwilę wcześniej Maciej Gajos.

Maciej Gajos dał zwycięstwo Jagiellonii Białystok / fot. Jagiellonia.pl

W 3. minucie strzał po długim rogu oddał Eduards Višnakovs, ale pewnie interweniował Krzysztof Baran. Cztery minuty później błąd popełnił Georgi Popkhadze, a naprawił go Martin Baran, który odebrał wślizgiem piłkę rywalowi. W 11. minucie strzał z dystansu oddał Dani Quintana, ale futbolówka przeleciała dwa metry obok bramki. W 25. minucie w świetnej sytuacji znalazł się Eduards Višnakovs, który w sytuacji sam na sam uderzył obok bramki i usiłującego interweniować Krzysztofa Barana. Po dwóch minutach i strzale Aleksejsa Višnakovsa piłka trafiła w poprzeczkę, a następnie wróciła na boisko.

Na początku drugiej połowy Krzysztof Baran zatrzymał pędzącego na bramkę białostoczan Aleksejsa Višnakovsa. W 49. minucie dobry pomysł miał Quintana, który uruchomił Dawida Plizgę, a ten minął Macieja Mielcarza i... wyszedł z piłką poza linię końcową. Trzy minuty później w klarownej sytuacji spudłował Hiszpan Quintana. W 53. minucie mogło być 1:0 dla Jagiellonii, a po strzale głową Mateusza Piątkowskiego jeden z obrońców wybił zmierzającą do bramki piłkę. W 65. minucie niecelnie, blisko długiego słupka strzelał Bekim Balaj. Po siedmiu minutach na strzał zdecydował się Martin Baran, a Mielcarz zdołał odbić futbolówkę. W 76. minucie na boisku pojawił się Maciej Gajos, a dwie minuty wprost na jego głowę z rzutu rożnego dośrodkował Dani Quintana. Gajos z bliska pokonał Mielcarza i dał w ten sposób "żółto-czerwonym" prowadzenie. W 82. minuce podwyższyć mógł Plizga, ale zdecydował się na zbyt efektowne rozwiązanie.

Białostoczanie do ligowych zmagań wrócą 15 lutego, gdy w wyjazdowym spotkaniu w ramach 22. kolejki Ekstraklasy skonfrontują się z Cracovią.

Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź 1:0 (0:0)
Maciej Gajos 78'.

Jagiellonia: K. Baran - Tosik, Ukah, M. Baran, Popchadze - Plizga, Grzyb (61' Balaj), Pazdan, Quintana (90' Drażba), Norambuena - Piątkowski (76' Gajos).

Widzew: Mielcarz - Augustyniak, Nowak, Mroziński - A. Višnakovs (82' Rybicki), Okachi, Kasprzak, Batrović (69' Stępiński), Kaczmarek - E. Višnakovs, Melunović.

Żółte kartki: M.Baran, Plizga (Jagiellonia) - Melunović, Okachi, Kasprzak (Widzew).

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).

Widzów: 4799.