II liga: Komplet wyjazdowych porażek Tura

koszykówka / Kielce 2013-12-15 15:46:40

Tur Bielsk Podlaski przegrał kolejne wyjazdowe spotkanie w ramach rozgrywek II ligi koszykówki mężczyzn. Koszykarze z Bielska nie sprostali UMKS-owi Kielce, który wygrał 106:85 (29:21; 29:20; 31:25; 17:19).

Posiadający pierwszoligowe aspiracje UMKS Kielce osiągnął prowadzenie już na początku meczu, a po pierwszej kwarcie wygrywał 29:21. W drugiej odsłonie powiększył swoją przewagę nad podopiecznymi Andrzeja Sinielnikowa o kolejne dziewięć punktów. Po dwóch kwartach na tablicy świetlnej widniał rezultat 58:41.

W trzeciej kwarcie UMKS niewielkim nakładem sił utrzymał przewagę wygrywając 31:25. Koszykarze Tura zdołali wygrać dopiero czwartą kwartę, gdy rywale nieco odpuścili, a bielszczanom udało się wywalczyć wynik 19:17 na ich korzyść. W ostatecznych rozrachunku Tur przegrał 85:106 i odnotował kolejną wyjazdową porażkę.

Najskuteczniejszym koszykarzem Tura okazał się zdobywca 18 punktów Kordian Jóźwiuk. Siedemnaście punktów i dziesięć zbiórek zanotował Łukasz Kuczyński.

W przedświąteczny weekend Tur Bielsk Podlaski skonfrontuje się w kolejnym wyjazdowym pojedynku. Tym razem rywalem podopiecznych Andrzeja Sinielnikowa będzie Pułaski Warka.

UMKS Kielce - Tur Bielsk Podlaski 106:85 (29:21; 29:20; 31:25; 17:19)

Tur: Kordian Jóźwiuk 18 1x3 2zb., 1as., 2p)., Łukasz Kuczyński 17 (10zb., 2as)., Andrzej Misiewicz 13 1x3 (6zb)., Arkadiusz Zabielski 12 (4zb., 5as., 3p)., Piotr Brzozowski 9 (1zb., 1as)., Kamil Zakrzewski 6 (1zb., 2as., 1p)., Jakub Jóźwiuk 4 (5zb., 2as., 2p)., Tomasz Koc 4 (2as)., Tomasz Szczepiński 2.

źródło: inf. własne / Tur Bielsk Podlaski