II liga: Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Tura

koszykówka / Warka 2013-12-22 13:34:19

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w obecnym sezonie II ligi grupy C mężczyzn odnotowali koszykarze Tura Bielsk Podlaski, którzy pokonali Pułaski Warka 81:76 (24:18; 16:22; 26:15; 15:21). Dla bielszczan 33 punkty zdobył Łukasz Kuczyński.

W pierwszej kwarcie podopieczni Andrzeja Sinielnikowa skutecznie rzucali z dystansu, a w końcówce kwarty równie skutecznie radzili sobie z rzutami wolnymi. Po dziesięciu minutach Tur Bielsk Podlaski prowadził 24:18. Wysoką skuteczność Tur był w stanie utrzymać także na początku drugiej kwarty, gdy Łukasz Kuczyński, Robert Iwaniuk oraz Andrzej Misiewicz pozwolili bielskiemu zespołowi uzyskać dziesięciopunktową przewagę. W końcówce pierwszej połowy Tura zaczął doganiać KS Pułaski Warka, a po jednym rzucie z dystansu na tablicy świetlnej widniał rezultat 40:40.

Początek drugiej połowy należał do Tura. Gorszą postawę Pułaskiego wykorzystał przede wszystkim Łukasz Kuczyński, który był kluczowym zawodnikiem gości. Jego zdobycz punktowa pozwoliła uzyskać prowadzenie 52:42, a kolejne skutecznie egzekwowane rzuty wolne doprowadziły do rezultatu 64:55 na korzyść Tura. Sporo emocji było w czwartej kwarcie, gdy gospodarze potrafili nawet wyjść na prowadzenie. Tur nie dał za wygraną i wykorzystał rzuty wolne, które były efektem licznych fauli Pułaskiego. Ostatecznie podopieczni Andrzeja Sinielnikowa wygrali 81:76.

KS Pułaski Warka - BKS Tur Bielsk Podlaski 76:81 (18:24; 22:16; 15:26; 21:15)

Tur: Łukasz Kuczyński 33 2x3 (8zb., 3as)., Andrzej Misiewicz 18 1x3 (13zb., 2as., 1p., 1b)., Kamil Zakrzewski 13 3x3 (2zb., 1as)., Zabielski 10 1x3 (5zb., 3as., 3p)., Piotr Brzozowski 3 1x3 (4zb., 4as., 2p)., Jakub Jóźwiuk 2 (2as)., Robert Iwaniuk 2 (1as)., Tomasz Koc 0 (2zb)., Kordian Jóźwiuk 0 (1zb., 2as., 1p).

źródło: Tur Bielsk Podlaski