II liga: Wyjazdowa porażka Tura Bielsk Podlaski

koszykówka / Łowicz 2014-01-12 23:18:13

W niedzielnym meczu 14. kolejki II ligi KS Księżak Łowicz pokonał u siebie Tura Bielsk Podlaski 89:62 (24:20, 25:16, 16:18, 24:8). Najskuteczniejszym graczem Tura był Tomasz Szczepiński, który zdobył 14 punktów.

Od początku spotkania można było zaobserwować, że to właśnie KS Księżak Łowicz walczy o awans do I ligi. W pierwszej kwarcie skuteczniejsi byli gospodarze, który pomimo celny rzutów wolnych Tura, wygrali 24:20. W drugiej kwarcie na prowadzenie wyszli podopieczni Andrzeja Sinielnikowa (27:26), ale poprawa gry w obronie Księżaka i skuteczność rzutów za trzy punkty pozwoliła wrócić gospodarzom na prowadzenie (46:30).

W trzeciej kwarcie dwa punkty odrobili koszykarze Tura, którzy wygrali 18:16. W czwartej części gry Tur spisał się fatalnie zdobywając zaledwie osiem punktów przy 24 "oczkach", które dopisali do swojego dorobku gospodarze. Ostatecznie rywalizacja Księżaka Łowicz z Turem Bielsk Podlaski zakończyła się zwycięstwem łowiczan 89:62.

Księżak Łowicz - Tur Bielsk Podlaski 89:62 (24:20, 25:16, 16:18, 24:8)

Tur: Tomasz Szczepiński 14 1x3 (1zb., 2as., 1p., 2b)., Łukasz Kuczyński 12 (6zb., 2as., 1p., 1b)., Andrzej Misiewicz 10 1x3 (8zb., 2as., 2p)., Arkadiusz Zabielski 10 (4zb., 1as., 1p)., Kamil Zakrzewski 10 2x3 (1zb., 1as)., K.Jóźwiuk 4 1x3 (4zb., 2as., 1p)., Robert Iwaniuk 2 (1as., 1p) oraz Tomasz Koc 0., Mateusz Bębeniec 0 (1zb).

źródło: inf. własne / Tur Bielsk Podlaski