II liga: Tur Bielsk Podlaski blisko zatrzymania lidera

koszykówka / Bielsk Podlaski 2014-01-19 12:41:59

Koszykarze Tura Bielsk Podlaski stoczyli wyrównany pojedynek z liderem II ligi SKK Siedlce, w którym ostatecznie ulegli wyżej notowanemu rywalowi 75:89 (25:11; 19:27; 17:12; 10:21 4:18d).

Pierwsza kwarta należała bezapelacyjnie do koszykarzy Tura, którzy popisali się wysoką skutecznością rzutów. Po półtorej minuty Tur prowadził 9:0, a następnie systematycznie powiększał swoją przewagę, która ostatecznie osiągnęła rozmiary 25:11. Początek drugiej kwarty to dalsze wypracowywanie przewagi przez gospodarzy. W drugiej kwarcie podopieczni Andrzeja Sinielnikowa prowadzili już 33:17, ale ostatecznie przegrali ją 19:27.

Zespół z Bielska Podlaskiego ponownie powiększył przewagę w trzeciej kwarcie, którą wygrał 17:12. W czwartej kwarcie lider drugoligowych zmagań zagrał na dobrym poziomie, co przełożyło się na wygraną 21:10. W ostatnich sekundach Kamil Sulima doprowadził do remisu 71:71, co zadecydowało o konieczności przeprowadzenia dogrywki. W dogrywce bez cienia wątpliwości lepsi okazali się przyjezdni, którzy wygrali ją 18:4 i ostatecznie cały mecz 89:75.

Dla gospodarzy najwięcej punktów zdobył Łukasz Kuczyński, który zapisał na swoim koncie 22 "oczka".

Tur Bielsk Podlaski - SKK Siedlce 75:89 (25:11, 19:27, 17:12, 10:21, 18:4d)

Tur: Łukasz Kuczyński 22 (8zb., 1b)., Andrzej Misiewicz 15 1x3 (12zb., 2as., 5p., 2b)., Kordian Jóźwiuk 13 2zb., 6as., 3p)., Kamil Zakrzewski 13 1x3 (1zb., 2as., 1p)., Arkadiusz Zabielski 9 (10zb., 5as., 2p., 2b)., Tomasz Szczepiński 3 1x3 (1p)., Piotr Brzozowski 0 (1zb., 1b)., Tomasz Koc 0., Jakub Jóźwiuk 0 (2zb., 1as).

źródło: inf. własne / Tur Bielsk Podlaski