II liga: Tur pokonał na wyjeździe Sokoła Ostrów Maz.

koszykówka / Ostrów Maz. 2014-01-25 20:35:30

W 16. kolejce II ligi koszykówki mężczyzn Tur Bielsk Podlaski pokonał na wyjeździe Sokoła Ostrów Mazowiecka 70:57 (15:13, 20:17, 16:11, 19:16). To siódme zwycięstwo podopiecznych Andrzeja Sinielnikowa w sezonie, a jednocześnie drugie na wyjeździe.

Bardzo wyrównana była pierwsza kwarta, którą beniaminek rozpoczął od prowadzenia 7:4. W kolejnych minutach Tur odrobił straty, a po rzutach Andrzeja Misiewicza i Kamila Zakrzewskiego objął prowadzenie 15:13. Przyzwoitą skuteczność bielszczanie zaprezentowali w drugiej kwarcie, którą wygrali 20:17.

W trzeciej kwarcie Tur zagrał bardzo spokojnie i w ważnych momentach zdobywał punkty, które pozwalały utrzymywać bezpieczny dystans nad rywalem. Czwartą kwartę przyjezdni rozpoczynali z dziesięciopunktowym prowadzeniem, które zdołali powiększyć o trzy "oczka".

Najskuteczniejszym graczem Tura Bielsk Podlaski był Łukasz Kuczyński, który uzbierał 22 punkty.

Sokół Ostrów Mazowiecka - Tur Bielsk Podlaski 57:70 (13:15, 17:20, 11:16, 16:19)

Tur: Łukasz Kuczyński 22 (10zb., 1as., 2b), Andrzej Misiewicz 16 (6zb., 4as., 4p). Kordian Jóźwiuk 7 1x3 (2zb, 2as, 4p), Kamil Zakrzewski 7 (3zb., 1as., 1p), Piotr Brzozowski 5 1x3 (1as., 1b)., Jakub Jóźwiuk 5 1x3 (2as., 5p).,Arkadiusz Zabielski 4 (14zb., 1p), Tomasz Szczepiński 4 (2zb., 1as., 3p).

źródło: inf. własne / Tur Bielsk Podlaski