II liga: Wyjazdowa porażka koszykarzy Tura w Radomiu

koszykówka / Radom 2014-02-02 20:57:27

W 17. kolejce II ligi koszykarze Tura Bielsk Podlaski przegrali na wyjeździe z rezerwami ekstraklasowej Rosy Radom 52:69 (19:30, 14:9, 9:17, 10:13).

Od początku inicjatywę posiadali gospodarze, którzy po czterech celnych rzutach wolnych Jakuba Schenka prowadzili po minucie gry 6:2. W kolejnych minutach straty bielszczan próbował odrobić Kordian Jóźwiuk, który doprowadził do wyniku 16:21 na korzyść rezerw Rosy Radom. Skuteczna gra w pierwszej kwarcie sprawiła, że zespół z Radomia triumfował w pierwszej kwarcie 30:19. W drugiej kwarcie koszykarze Tura zdecydowanie lepiej spisywali się w obronie, a pewnym momencie zaczęli grać na wysokiej skuteczności, dzięki czemu zmniejszyli straty do sześciu punktów.

W drugiej połowie gospodarze nie dali większych szans podopiecznym Andrzeja Sinielnikowa na osiągnięcie korzystnego rezultatu. Dobra gra Rosy II Radom w obronie sprawiła, że przez 20 minut drugiej połowy Tur zdołał zdobyć zaledwie 19 punktów. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 69:52 na korzyść Rosy II Radom. W ten sposób koszykarze Tura Bielsk Podlaski doznali dziewiątej porażki w obecnym sezonie i plasują się obecnie na siódmym miejscu w tabeli.

Rosa II Radom - Tur Bielsk Podlaski 69:52 (30:19, 9:14, 17:9, 13:10)

Tur: Andrzej Misiewicz 13 (6zb., 2p., 1b)., Łukasz Kuczyński 11 (15zb., 2as., 1p., 2b)., Kordian Jóźwiuk 11 (1zb., 4as., 2p)., Arkadiusz Zabielski 5 (10zb., 3p., 1b)., Jakub Jóźwiuk 4 1x3 (1as)., Piotr Brzozowski 3 (1zb)., Tomasz Szczepiński 2 (1zb)., Mateusz Bębeniec 2 (1zb)., Robert Iwaniuk 1.

źródło: Tur Bielsk Podlaski