II liga: Tur Bielsk Podlaski zgasł po pierwszej kwarcie

koszykówka / Bielsk Podlaski 2014-02-09 13:44:44

Koszykarze Tura Bielsk Podlaski przegrali w 18. kolejce II ligi przed własną publicznością z MKS Skierniewice 74:85 (24:20; 18:24; 10:29; 22:12). Podopiecznym Andrzeja Sinielnikowa udało się wygrać pierwszą i czwartą kwartę.

W pierwszej kwarcie najpierw 6:5 prowadzili goście, jednak po kilku minutach Tur osiągnął sześciopunktową przewagę (19:13). Koszykarze MKS Skierniewice dzięki rzutom wolnym zniwelowali stratę do gospodarzy do czterech punktów (24:20). W drugiej kwarcie straty z nawiązką odrobili przyjezdni, którzy po jej zakończeniu prowadzili 44:42.

Najgorzej bielszczanie spisali się w trzeciej kwarcie, którą przegrali 10:29. Rzuty koszykarzy Tura były w większości niecelne, a gra w defensywie także zdecydowanie kulała. Zespół prowadzony przez Andrzeja Sinielnikowa lepiej spisał się w ostatniej kwarcie, którą wygrał 22:12, choć nie dało to jakichkolwiek szans na nawiązanie walki o zwycięstwo.

To trzecia porażka Tura Bielsk Podlaski we własnej hali. Najskuteczniejszym zawodnikiem w bielskim zespole okazał się Łukasz Kuczyński, który zdobył 20 punktów i zanotował 12 zbiórek.

Tur Bielsk Podlaski - MKS Skierniewice 74:85 (24:20; 18:24; 10:29; 22:12)

Tur: Łukasz Kuczyński 20 (12zb., 1as., 1p., 2b)., Andrzej Misiewicz 19 )12zb., 7as., 4p)., Arkadiusz Zabielski 14 (7zb)., Piotr Brzozowski 7 1x3 (4zb., 4as)., Tomasz Szczepiński 1x3 (1zb)., Kordian Jóźwiuk 4 (1zb., 5as., 3p)., Robert Iwaniuk 4 (1zb., 3as)., Mateusz Bębeniec 1 (1zb., 1p)., Jakub Jóźwiuk 0 (2as).

źródło: Tur Bielsk Podlaski