II liga: Zwycięstwo Tura Bielsk Podlaski w Krakowie

koszykówka / Kraków 2014-02-16 17:12:55

Koszykarze II-ligowego Tura Bielsk Podlaski bez kłopotu pokonali na wyjeździe Wisłę Kraków 75:48 (27:6, 12:14, 20:11, 16:17). To trzecie wyjazdowe zwycięstwo bielszczan w bieżącym sezonie, które zapewniło udział w fazie play-off.

Podopieczni Andrzeja Sinielnikowa bardzo szybko wzięli się za wypracowywanie przewagi, która po czterech minutach osiągnęła 14 punktów, natomiast do końca pierwszej kwarty na tablicy widniał korzystny dla Tura wynik 27:6. W drugiej kwarcie obie drużyny zdobyły zdecydowanie mniej punktów, a samą kwartę 14:12 wygrali gospodarze.

Wątpliwości rozwiał w trzeciej kwarcie Tur Bielsk Podlaski, który powiększył przewagę o kolejne dziewięć "oczek". Bielszczanie mogli ze spokojem przystąpić do ostatnich 10 minut, które przegrali 16:17.

Najskuteczniejszym koszykarzem Tura okazał się zdobywca 22 punktów, Kamil Zakrzewski.

Wisła Kraków - Tur Bielsk Podlaski 48:75 (6:27, 14:12, 11:20, 17:16)

Tur: Kamil Zakrzewski 22 4x3 (3zb., 1as., 1p)., Łukasz Kuczyński 19 (6zb., 1as., 3p., 5b)., Andrzej Misiewicz 12 1x3 (14zb., 5as., 1p., 1b)., Arkadiusz Zabielski 10 1x3 (12zb., 2as., 5p)., Kordian Jóźwiuk 5 (4zb., 3as., 1p)., Piotr Brzozowski 4 (1zb., 3as., 2p)., Tomasz Szczepiński 1x3., Mateusz Bębeniec 0 (1p)., Robert Iwaniuk 0 (1zb).

źródło: Tur Bielsk Podlaski