Olimpia Zambrów lepsza od I-ligowego Stomilu Olsztyn

piłka nożna / Olsztyn 2014-02-22 14:18:27

Przygotowująca się do rywalizacji w II lidze wschodniej Olimpia Zambrów wygrała w Olsztynie z pierwszoligowym Stomilem 2:1 (0:1).

W 10. minucie gola dla gospodarzy zdobył Karol Żwir, ale arbiter liniowy dopatrzył się pozycji spalonej olsztyńskiego pomocnika. Sześć minut później faulowany w polu karnym Olimpii był Paweł Łukasik, a po chwili sam poszkodowany pokonał Piotra Czaplińskiego z 11 metrów. W 38. minucie klarowną szansę zmarnował Patryk Kun.

Po przerwie akcję prawą stroną przeprowadził Adrian Mleczek, a centrę na gola zamienił Kamil Zapolnik strzelając z najbliższej odległości. W 82. minucie górą w sytuacji sam na sam z Arkadiuszem Czaplińskim był golkiper Olimpii. Bliźniaczą akcję Olimpia skonstruowała trzy minuty później, gdy dośrodkowanie Tomasza Jakuszewskiego wykorzystał Bartłomiej Dołubizna.

W sobotę 1 marca zespół prowadzony przez Krzysztofa Zalewskiego w ostatnim sparingu przed startem rozgrywek o 12:00 podejmie na sztucznym boisku w Zambrowie Jagiellonię II Białystok.

Stomil Olsztyn - Olimpia Zambrów 1:2 (1:0)
Paweł Łukasik 17' (k) - Kamil Zapolnik 53', Bartłomiej Dołubizna 85'.

Stomil: Skiba - Bucholc, Koprucki, Czarnecki, Warcholak - Jegliński, Szymonowicz, Głowacki, Żwir, Kun - Łukasik (60' Jurczak).

Olimpia: Czapliński - Gogol (71' Sobótka), Piłatowski, Darda, Kosiński (71' Olszewski) - Mleczek, Grzybowski, Dołubizna, Kuczałek (55' Jakuszewski), Steć - Zapolnik (60' Poduch).

źródło: OKS Stomil on-line / Olimpia Zambrów