II liga: ŁKS Łomża vs Podbeskidzie Bielsko Biała 1:1

piłka nożna / Łomża 2008-05-07 19:02:12

W meczu 30 kolejki piłkarskiej drugiej ligi, ŁKS Łomża zremisował na własnym stadionie z drużyną Podbeskidzia 1:1. Cenny punkt podopiecznym trenera Jakołcewicza, zapewnił tuż przed ostatnim gwizdkiem, Tomasz Bzdęga .

Zespół gości od pierwszego gwizdka arbitra mocno zaatakował i już po zaledwie 4 minutach gry zdobył prowadzenie. Pomocnik Podbeskidzia Paweł Żmudziński wykończył strzałem do pustej bramki, akcję Krzysztofa Charpka i było 0:1. Piłkarze z Bielska Białej nie zadowoliło jednobramkowe prowadzenie, co chwilę stwarzali kolejne zagrożenia pod bramką Pronaja. Dobra postawa bramkarza oraz brak precyzji przy strzałach gości, spowodowały, że do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron gospodarze zaczęli coraz wyraźniej dominować na boisku. Podopiecznym Czesława Jakołcewicza udało się zepchnąć Podbeskidzie do obrony. Szanse na zdobycie wyrównującej bramki mieli Bzdęga oraz Biżew. Ten pierwszy nie poradził sobie w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, a po strzale Biżewa piłka trafiła w poprzeczkę. Ataki ŁKS-u przyniosły efekt na 3 minuty przed końcem gry. W zamieszaniu w polu karnym najlepiej zachował się Tomasz Bzdęga, zdobywając bramkę dającą punkt łomżynianom. Od 80 minuty gospodarze grali z przewagą 1 zawodnika, po tym drugą żółtą kartkę obejrzał obrońca Podbeskidzia, Paweł Odrzywolski.

ŁKS Łomża w meczu z trudnym przeciwnikiem wywalczył dobry rezultat. Zdobyty na Podbeskidziu punkt może okazać się kluczowy w ostatecznym wyglądzie tabeli na koniec sezonu.

ŁKS Łomża - Podbeskidzie Bielsko Biała 1:1 (0:1)
Bramki: Bzdęga 87' - Żmudziński 4'
Żółte kartki: Dereżyński, Kęska, Stefańczyk - Odrzywolski
Czerwona kartka: Paweł Odrzywolski (80' za drugą żółtą)

ŁKS: Pavol Pronaj - Paweł Galiński, Mikołaj Skórnicki, Krzysztof Janicki, Cezary Stefańczyk, Sebastian Kęska, Paweł Jurgielewicz, Arkadiusz Dereżyński (46 Georgi Biżew), Artur Łazar, Tomasz Bzdęga, Daniel Gołębiewski.

Podbeskidzie: Łukasz Merda - Tomasz Górkiewicz, Maciej Szmatiuk, Paweł Odrzywolski, Juraj Dančík - Mariusz Sacha, Andrzej Maślorz (61 Łukasz Gorszkow), Rafał Jarosz, Paweł Żmudziński - Krzysztof Chrapek (82 Marcin Hirsz), Krzysztof Zaremba (70 Martin Matúš).